Chytré telefony Huawei zahájily prodej, koupit jdou jen přes internet | E15.cz

Chytré telefony Huawei zahájily prodej, koupit jdou jen přes internet

Huawei
Huawei
• 
Na český trh dnes vstoupila nová značka chytrých telefonů Honor od čínského výrobce Huawei. Telefony se budou prodávat jen přes internet. Tuzemským distributorem Honoru bude síť internetových obchodů Alza.cz.

Zákazníky chce výrobce oslovit dlouhou výdrží baterie, rychlými daty a nízkou cenou. Tradiční reklamní kampaň neplánuje.

„Na zahájení prodejů v Evropě jsme se dlouho těšili a mnohé si od něj slibujeme. Uvádíme zde totiž smartphone, který byl od začátku navržen tak, aby vyhověl všem požadavkům fanoušků moderních mobilních zařízení, jež zároveň nechtějí zbytečně utrácet desetitisíce,“ uvedl regionální obchodní ředitel Rafal Naplozsek.

Přístroj konkuruje cenou i parametry

Prvním modelem nové značky je model Honor 6. Ten obsahuje osmijádrový procesor, operační paměť tři GB, full HD pětipalcový displej a kameru 13 megapixelů. Cena je 8999 Kč.

Čínští výrobci stále více konkurují zavedeným značkám chytrých telefonů srovnatelnými parametry za nižší cenu. V Česku prodávají telefony například značky Meizu, Xiaomi, THL a Lenovo.

Firma Huawei byla založena v roce 1987 jako společnost na výrobu telekomunikačních zařízení. V posledních letech prošla rychlými změnami a nyní je třetím největším světovým výrobcem chytrých telefonů po jihokorejském Samsungu a americkém Applu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.