Čínská platební platforma Alipay v Evropě posílí, dohodla se s Ingenico

Jack Ma

Jack Ma Zdroj: ctk

Největší čínská platforma pro internetové platby Alipay podepsala s francouzským dodavatelem platebních technologií Ingenico Group smlouvu, která čínským spotřebitelům umožní používat její aplikaci pro mobilní platby v Evropě.

Platforma Alipay, kterou v roce 2004 spustil největší čínský internetový prodejce Alibaba Group, má přes 450 milionů aktivních uživatelů. Společnost Ingenico označila spolupráci s Alipay za nezbytný krok.

Jaký dopad bude mít spolupráce na její příjmy firma neuvedla, upozornila ale, že deset milionů čínských turistů v Evropě v roce 2014 představovalo kupní sílu zhruba 21 miliard dolarů (501,2 miliardy korun).

Šéf aktivit společnosti Ingenico v Evropě a v Asii Jacques Behr řekl, že jeho firma by měla těžit i z ambicí Alipay v Africe, kde se platby často uskutečňují prostřednictvím mobilních platforem.

V Číně společnost Ingenico v roce 2008 koupila dodavatele platebních terminálů Landi. V současnosti v této zemi pracuje zhruba čtvrtina jejích zaměstnanců. Podle Behra se nyní Ingenico hodlá soustředit na správu transakcí, které prostřednictvím jejích terminálů provádějí čínští obchodníci.