Dacia Duster Pick-up je realitou. Nekoupí si ji ale ani rumunští zákazníci | E15.cz

Dacia Duster Pick-up je realitou. Nekoupí si ji ale ani rumunští zákazníci

Lukáš Dittrich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dacia Duster s karoserií pick-up se stala v nedávné minulosti několikrát předmětem různých spekulací. Podle některých médií se měl Duster pick-up představit na autosalonu v Paříži a pak zamířit do prodeje. Skutečnost je ovšem docela jiná.

Duster přestavěný na pick-up je realitou, přičemž vznikne přesně 500 kusů. Nejde ovšem o záležitost, kterou by si mohli pořídit zákazníci na žádném z evropských ani jiných trhů. Tedy alespoň prozatím ne. Jedná se o výsledek spolupráce Dacie, karosářské firmy Romturingia a OVM Petrom. Poslední jmenovaná společnost si celou tuto sérii objednala a celou zakázku zaplatí.

Dacia Duster Pick-upAutor:

Pokud si vzpomenete na špionážní snímky ukazující dva převážené Dustery pick-up, pak vás můžeme ujistit, že nešlo o nic jiného, než o první hotové exempláře. Celých 500 kusů si má OVM Petrom převízt do konce příštího roku.

Na zakázku postavený Duster pick-up má pod kapotou motor 1.5 dCi a používá pohon všech kol. Korba se může pochlubit délkou 1700 mm a auto zvládne odvézt až 450 kg.

Ačkoliv by se dalo předpokládat, že by také běžní zákazníci měli o podobný vůz zájem, Dacia údajně zatím sériovou výrobu této verze neplánuje.

Článek vyšel na webu Autorevue.cz

Autor: Lukáš Dittrich

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video