Další vtípek na adresu Putina a Medveděva: Tentokrát se stali hrdiny knihy pro děti | E15.cz

Další vtípek na adresu Putina a Medveděva: Tentokrát se stali hrdiny knihy pro děti

Ruský prezident Dmitrij Medveděv a premiér Vladimir Putin.
Ruský prezident Dmitrij Medveděv a premiér Vladimir Putin.
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dva malí chlapci Vova a Dima, kteří se nápadně podobají omládlému vládnoucímu ruskému tandemu - premiérovi Vladimiru Putinovi a prezidentu Dmitriji Medveděvovi, se stali hrdiny knihy omalovánek pro děti, která dnes byla představena v Moskvě. Dílko o dvanácti stranách vychází den před 59. narozeninami šéfa ruského kabinetu, který dal nedávno najevo, že po příštích volbách v roce 2012 se hodlá vrátit do Kremlu.

Kniha je o dvou hodných chlapcích Vovovi a Dimovi (zdrobněliny jmen Vladimir a Dmitrij), kterým je kolem deseti let, vedou zdravý způsob života, ráno cvičí, snídají kaši s jablky, potom sednou na tříkolky a spěchají do práce, uvedl jeden z autorů na tiskové konferenci.

„Dima má těžkou a odpovědnou práci, chce dělat lidi šťastnějšími,“ uvádí se v popisku k obrázku, na němž chlapec sedí v křesle prezidenta a přemýšlí o zvyšování mezd. I Vova má těžkou práci, kterou by kromě něho nikdo nezvládl. Pracuje ve velkém bílém domě s vlajkou, informuje text pod obrázkem, kde je Vova zobrazen na pozadí budovy, kde sídlí ruská vláda. Chlapci pracují do večera, dávají moudré rady jiným dětem a teprve potom si dovolí odpočívat. Zahrají si badminton a potěší se s domácími zvířátky.

„Všechny ruské děti znají Vovu a Dimu. A hodně z nich si přeje, aby se v budoucnu podobali našim hrdinům,“ řekli autoři při prezentaci knihy, která vyšla v nákladu 25.000 exemplářů a bude se prodávat za 150 rublů (zhruba 85 korun).

Stejní autoři vydali loni, rovněž u příležitosti narozenin Vladimira Putina, dílo zcela odlišného zaměření: erotický kalendář, pro nějž pózovalo dvanáct studentek moskevské univerzity oblečených do svůdného spodního prádla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video