Disney splnil sen fanoušků. Podívejte se na nový zábavní park Star Wars | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Disney splnil sen fanoušků. Podívejte se na nový zábavní park Star Wars

mšt

Kalifornský Disneyland otevřel park Na okraj galaxie s tematikou Hvězdných válek. Fanouškům filmové ságy umožní například vytvoření vlastního světelného meče nebo droida. Velkým lákadlem je i vstup do kokpitu přesné kopie legendární vesmírné lodi Millennium Falcon. Vybudování atrakce, která se rozkládá na ploše 5,6 hektaru, trvalo pět let a vyšlo na zhruba 900 milionů eur.

„Jsem velice nadšený z toho, že můžu pozvat fanoušky, aby se k nám připojili na okraj galaxie. Při tvorbě parku jsme mysleli hlavně na to, aby se to líbilo jim,“ uvedl při otevření parku Scott Towbridge, hlavní kreativní manažer a vedoucí studia Walt Disney Imagineering. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily také hvězdy ságy Mark Hamill, Harrison Ford a nechyběl ani tvůrce Hvězdných válek George Lucas.

Na konci srpna otevře Disney podobnou atrakci i na Floridě. Její součástí by měl být i tematický hotel, který bude připomínat vesmírně lodě ze světa Hvězdných válek a nabídne návštěvníkům interaktivní příběhy. „Od chvíle, kdy vstoupíte dovnitř, se stanete součástí světa Hvězdných válek. Okamžitě se stanete občanem galaxie. S tím samozřejmě souvisí i oblékání a další věci, uvedl podle webu Telegraph Bob Chapek ze společnosti Disney. Pokoje v hotelu vyjdou na 900 až 1000 dolarů za dvě noci.  

Sezona v Chorvatsku v ohrožení: turisty možná nebude mít kdo obsluhovat
Nové Bubny nabízejí místo pro vládní čtvrť, prohlédněte si infografiku k velkému projektu

Autor: mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!