Dubaj otevře nový hotel za 1,4 miliardy dolarů | E15.cz

Dubaj otevře nový hotel za desítky miliard

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Slavný hotel Atlantis, který se nachází na umělém ostrově Palm Jumeirah v Dubaji, k sobě dostane nový přírůstek. Nedaleko od něj se totiž již staví nový luxusní hotel pojemnovaný Atlantis 2. Cena megalomanského projektu se vyšplhá na 1,4 miliardy dolarů (33,1 miliardy korun). Stavba nového Atlantisu se začala realizovat v roce 2014 a blíží se dokončení. Hotel by měl první hosty přivítat příští rok. Informoval o tom server CNN.

To, že se práce na stavbě blíží ke konci, potvrdil i ředitel současného a budoucího hotelu Atlantis Timothy Kelly. „Vnější struktura je kompletní, nyní se soustředíme na interiér a povrchové úpravy v okolí hotelu,“ uvedl Kelly. 

Za stavbou stojí architekti ze společnosti KPF. Ti ji navrhli tak, aby byla - podle jejich slov - co nejnápadnější. Hotel je rozdělen na dvě části, které jsou spojeny lávkou, kde se budou nacházet bazény, restaurace a soukromé salónky. 

Atlantis 2 nabídne 795 pokojů a apartmánů, které návštěvníci naleznou v celkem 43 podlažích. Ubytovaní budou mít také k dispozici soukromou pláž, která se bude nalézat na pozemku hotelu. Součástí komplexu budou také lázně nebo fitness centra. Plány také počítají se 17 restauracemi, ve kterých zákazníci dostanou nabídku jídel od šéfkuchařů oceněných Michelinskou hvězdou jako například Heston Blumenthal či Jose Andres. 

Mezi další speciality se má zařadit také hala hotelu. „Návštěvníky ve vstupní hale překvapí deset metrů vysoká socha, která se bude vznášet ve vodě. Budou zde také tři akvária, přičemž jedno z nich bude největší nádrží pro medúzy na světě,“ doplnil ředitel hotelu Kelly. 

Majitel řetezce hotelů The Royal Atlantis s postavením své nové chlouby nezahálí. I kvůli tomu, že Dubaj hostí v roce 2020 veletrh Expo, který má podle odhadů přilákat do metropole až 25 milionů návštěvníků. 

„Je to zjevná ambice otevřít tento hotel včas, aby byl připravený pro mezinárodní veletrh Expo,“ uvedla Claudia de Brito, redaktorka časopisu Hotelier Middle East.

Prohlédněte si budoucí hotel Atlantis 2:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video