Emmy 2014: kabelové televize posilují | E15.cz

Emmy 2014: kabelové televize posilují

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Iva Přivřelová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Perníkový táta, nebo Temný případ? Rozhodne se dnes večer

Získá Perníkový táta svou poslední Emmy, nejslavnější televizní cenu světa? Nebo bude slavnostní ceremoniál, který se v Los Angeles chystá na dnešní večer, patřit první sezoně Temného případu? I když se zdá, že tento nový detektivní seriál HBO s noirovými prvky vysílaný i na filmových festivalech posunul chápání televizního díla a v lednu ho sledovala půlka planety, američtí odborníci předpovídají spíš vítězství Perníkového táty. Populární seriál kabelovky AMC o umírajícím učiteli, který chce výrobou a prodejem drog zabezpečit rodinu, vyhrál kategorii dramat už loni. Letos se o stejnou sošku uchází za druhou polovinu své poslední série.

Kromě Temného případu vyzvedlo hlasování, poprvé v historii možné i on-line, další dva nové seriály, sitcom Silicon Valley a především vězeňský Orange Is The New Black od autorky Trávy, který by mohl překazit Takové moderní rodince vyrovnání rekordu ziskem páté sošky za nejlepší komediální seriál. Televizní akademie, vybírající to nejlepší vysílané na amerických kanálech od června do května, si nově všimla i několika herců. O svou první Emmy se tak ucházejí Chiwetel Ejiofor, letos nominovaný i na Oscara, Lena Headeyová ze Hry o trůny, Mark Ruffalo nebo letošní oscarový vítěz Matthew McConaughey. Jeho očekávaná výhra by znamenala, že se ani potřinácté Emmy nedočká hvězda Mad Men Jon Hamm.

Největší letošní novinkou je ovšem rozdělení kategorie televizních filmů a minisérií zpátky na dvě samostatné položky. Favorizovaným titulům Fargo (adaptace známého filmu bratrů Coenů) a Stejná srdce (HBO film o epidemii AIDS) se tak otevřela cesta, aby každý vyhrál svou Emmy. Herci stále soutěží dohromady.

Lídři nominací

Dramatické seriály:

  • Hra o trůny IV 19
  • Perníkový táta V-2 16
  • House of Cards II 13

Komediální seriály:

  • Orange Is The New Black I 12
  • Taková moderní rodinka V 10
  • Viceprezident(ka) III 9

Minisérie:

  • Fargo 18

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video