Eset: Londýnští taxikáři najdou až 190 tisíc vytroušených mobilů ročně | E15.cz

Eset: Londýnští taxikáři najdou až 190 tisíc vytroušených mobilů ročně

Smartphone (ilustrační foto)
Smartphone (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Highways Agency via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Více než 190 tisíc mobilních telefonů každý rok zapomenou lidé na zadních sedadlech londýnských taxi. Oznámila to bezpečnostní firma Eset. Zadní sedadla londýnských taxíků jsou tak podle ní "černou dírou" pro mobily, které mohou obsahovat i velmi citlivé údaje.

Studie se zúčastnilo 300 řidičů taxi, kteří uvedli, že každý rok najdou průměrně osm mobilů zamáčknutých do zadních sedadel. Polovina z nich prý přitom nemá bezpečnostní kód. Po Londýně jezdí zhruba 25 tisíc černých taxíků, nazývaných black cab, což dělá více než 190 tisíc ztracených telefonů ročně.

„Naše studie ukazuje, že ačkoli média se v současnosti kybernetické kriminalitě dost věnují, spotřebitelé sami sebe stále nevnímají jako skutečný cíl,“ uvedl podle agentury AFP bezpečnostní expert společnosti Eset Mark James, který ale takový postoj označila za naivní.

Kromě mobilů prý řidiči taxi za svým sedadlem našli mimo jiné 100 tisíc liber (3,5 milionu korun) v akciích a dluhopisech, psa, 400 sáčků bonbónů či kufřík šéfa Severoatlantické aliance.

Při změně banky je klíčové mobilní bankovnictví

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video