Etnetera vstoupila do Letsgood.com, chystají průnik do USA | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Etnetera vstoupila do Letsgood.com, chystají průnik do USA

Etnetera vstoupila do Letsgood.com, chystají průnik do USA
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Karlis Dambrans, Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK

Česká Internetová skupina Etnetera Group koupila 30 procent ve firmě Letsgood.com. Připravuje také investici do její platformy pro vývoj mobilních a počítačových aplikací SynergyKit. Cenu podílu firmy nezveřejnily.

„Přesun uživatelů z počítačů na mobilní zařízení nemůžeme z pozice špičkového vývojáře webových řešení ignorovat. Jsme přesvědčeni, že vlastní řešení vývoje mobilních aplikací našim klientům zaručí nejvyšší kvalitu a synergii napříč všemi technologiemi,“ uvedl výkonný ředitel Etnetery Martin Palička.

Letsgood se chce se svým vlajkovým produktem SynergyKit dostat na trh v USA a do dalších zemí. K expanzi platformy a naplnění ambiciózního cíle by mělo přispět silné zázemí skupiny Etnetera. Konkurovat chce zavedeným značkám, jako je Parse (Facebook), Firebase (Google) a Bluemix (IBM).

„Zároveň nám akvizice poskytuje zázemí a zkušenosti v oblasti produktového vývoje. Hlavní hodnotou, kterou do spojení vnášíme my, je podpora zakázkového vývoje mobilních aplikací pod značkou Etnetera,“ dodal zakladatel Letsgood Marek Ostrý.

Tuzemská internetová skupina Etnetera v roce 2013 zvýšila tržby o polovinu na 262 milionů korun. Do skupiny patří mateřská společnost Etnetera a dále Etnetera Activate, Etnetera Logicworks, Etnetera Vision a Etnetera Appsatori. Loni koupila minoritní podíl v mediální agentuře Fragile Media.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!