Etnetera vstoupila do Letsgood.com, chystají průnik do USA | E15.cz

Etnetera vstoupila do Letsgood.com, chystají průnik do USA

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Karlis Dambrans, Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká Internetová skupina Etnetera Group koupila 30 procent ve firmě Letsgood.com. Připravuje také investici do její platformy pro vývoj mobilních a počítačových aplikací SynergyKit. Cenu podílu firmy nezveřejnily.

„Přesun uživatelů z počítačů na mobilní zařízení nemůžeme z pozice špičkového vývojáře webových řešení ignorovat. Jsme přesvědčeni, že vlastní řešení vývoje mobilních aplikací našim klientům zaručí nejvyšší kvalitu a synergii napříč všemi technologiemi,“ uvedl výkonný ředitel Etnetery Martin Palička.

Letsgood se chce se svým vlajkovým produktem SynergyKit dostat na trh v USA a do dalších zemí. K expanzi platformy a naplnění ambiciózního cíle by mělo přispět silné zázemí skupiny Etnetera. Konkurovat chce zavedeným značkám, jako je Parse (Facebook), Firebase (Google) a Bluemix (IBM).

„Zároveň nám akvizice poskytuje zázemí a zkušenosti v oblasti produktového vývoje. Hlavní hodnotou, kterou do spojení vnášíme my, je podpora zakázkového vývoje mobilních aplikací pod značkou Etnetera,“ dodal zakladatel Letsgood Marek Ostrý.

Tuzemská internetová skupina Etnetera v roce 2013 zvýšila tržby o polovinu na 262 milionů korun. Do skupiny patří mateřská společnost Etnetera a dále Etnetera Activate, Etnetera Logicworks, Etnetera Vision a Etnetera Appsatori. Loni koupila minoritní podíl v mediální agentuře Fragile Media.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video