Fotbalisté napravili květnovou potupu | E15.cz

Fotbalisté napravili květnovou potupu

Boleslavským se odveta za prohru s Libercem před třemi měsíci povedla.

Takový je fotbal. V neděli 3. května Mladá Boleslav prohrála se Slovanem Liberec 1:4 a v neděli 2. srpna ho porazila 4:1. V květnu se spousta zklamaných diváků zvedla ze sedadel ještě před posledním hvizdem sudího. V závěru srpnového duelu tribuny skandovaným potleskem vzdávaly hold vítězům a vyvolávaly Marka Kuliče a Luboše Pecku. A také trenéra Dušana Uhrina.

Liberec hrál pro Uhrina

Tehdejší krutá prohra stála místo trenéra Pavla Hapala. Nahradil jej právě Dušan Uhrin. To neopomněl s humorem glosovat liberecký trenér Ladislav Škorpil: „Děláme všechno pro pana Uhrina. Na jaře jsme mu umožnili, aby místo pana Hapala nastoupil do angažmá. Dnes jsme ho v tomto angažmá podrželi.“
Uhrin se spokojeně usmíval, když se vyjadřoval k neobvyklé gólové úrodě: „Je to dobré pro fanoušky, ale mně se hlavně líbí, když vyhráváme.“
Nedělní výhra nad Libercem vynesla Mladou Boleslav do čela Gambrinus ligy. „Okamžitě bych ligu ukončil, lepší už nebudeme,“ prohlásil v nadsázce prezident boleslavského klubu Josef Dufek.
Boleslav nad Libercem v srpnu vyhrála v sestavě Vorel – Kúdela, Rolko, Rajnoch, Djalovič – Mendy, Sylvestre (81. Opiela), Procházka, Táborský – Kulič (90. Chramosta), Pecka (62. Fikru Lemessa). V květnu s Libercem prohrála ve složení Miller – Kalina, Rolko, Procházka, Hrdlička (57. Mach) – Mendy (67. Kysela), Sylvestre, Opiela, Poláček – Papadopulos, Chramosta (46.Řezníček).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.