Google a Facebook propojí Hong Kong s Los Angeles. Kabel bude dlouhý 13 tisíc kilometrů | E15.cz

Google a Facebook propojí Hong Kong s Los Angeles. Kabel bude dlouhý 13 tisíc kilometrů

Stanislav Janů

Vstoupit do diskuze
0

Google, Facebook a operátoři Pacific Light Data Communication a TE Subcom začali budovat nové podmořské spojení mezi Los Angeels a Hong Kongem. Kabel bude mít délku 12 800 km a přinese propustnost 120 Tb/s – teoreticky jím tak může za sekundu protéct 15 tisíc GB (téměř 15 TB) dat za sekundu. K jeho uvedení do provozu má dojít v roce 2018.

Svoji kapacitou bude minimálně v případě pacifických spojení rekordní. Aktuálně drží první místo kabelový systém FASTER, který nabízí polovičních 60 Tb/s. Google z této propustnosti využívá šestinu.

Nové spojení s názvem Pacific Light Cable Network se stane šestým v pořadí, ve kterém se angažuje Google. Přidá se k projektům Unity, SJC, FASTER, MONET a Tannat. Postará se například o rozšíření kapacit pro provoz hostingového systému Google Cloud, snížení odezvy Facebooku při komunikaci na asijský kontinent a samozřejmě provoz zmíněných operátorů.

Nejvyšší propustnost co se týče podmořských spojení, nabídne spojení MAREA, které od letošního srpna budují Microsoft společně s Facebookem. Atlantickým kabelem budou mezi Bilbaem a Virginia Beach protékat data rychlostí až 160 Tb/s.

Článek vyšel na webu Živě.cz

Autor: Stanislav Janů

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.