Smíchov City: Tak bude vypadat veřejný prostor Nového Smíchova | E15.cz

Horolezecká stěna, cyklostezka, letní divadlo. Tak bude vypadat veřejný prostor Nového Smíchova

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Neudržované okolí Smíchovského nádraží se už příští rok bude měnit. Novou městskou čtvrť Smíchov City v budoucnu obohatí i kvalitní veřejný prostor, který protne centrální bulvár komponovaný jako lineární park podle návrhu ateliéru MS plan. Prohlédněte si, jak bude ulice vypadat na vizualizacích.

„Zelená tepna plynule propojí severní rezidenční a jižní komerční část a zabrání vzniku vnitřní periferie v místě zeleného rozhraní, které vytváří dvojice parků, orientovaných kolmo k bulváru. Do ploch zeleně jsou vloženy různé funkce a aktivity tak, aby parky nebyly jednoúčelové a pouze okrasné, ale aby nabízely bohatý výběr volnočasových aktivit,” přibližují autoři projektu.

Bulvár obohatí přístřešky pro posezení i stánkový prodej, přehledná cyklostezka a další mobiliář. 

Park ve východní části navazuje na areál budoucí základní školy, proto je věnovaný aktivnímu trávení volného času. „S veřejností je v procesu participace diskutována venkovní posilovna, do terénu zakomponovaný skatepark, lesní stezka, dětské hřiště, lezecká stěna a další atrakce,” dodávají architekti.

Protilehlý západní park má mít charakter pobytové louky s přírodním stupňovitým hledištěm a letní scénou. Právě rozhraní obou parků a zeleného bulváru je klíčové pro oživení veřejného prostoru Nového Smíchova. Cílem je podle architektů obrátit pozornost procházejících k nabídce aktivního trávení volného času v jednom nebo druhém parku a přesvědčit je, aby ji využili. 

Vstup do východního parku bude mít formu komorního náměstí, které by mohlo snad připomínat rod Ringhofferových a jejich zásluhy o rozkvět Smíchova, jako „upoutávka“ západního parku je diskutován zahradní pavilon. 

Autorem architektonického a krajinářského řešení je ateliér MS architekti, který navrhl například i revitalizaci Jižního přístavu v Helsinkách.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery