IKEA rozšiřuje sortiment. Začala prodávat solární panely na střechu a domácí akumulátory | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

IKEA rozšiřuje sortiment. Začala prodávat solární panely na střechu a domácí akumulátory

Vladislav Kluska - VTM.cz

IKEA se pouští do dalšího odvětví a nabízí solární panely a baterie pro domácnosti. Zatím jen ve Velké Británii a ne zcela ve své režii – švédský nábytkářský kolos spolupracuje s firmou Solarcentury, která řešení dodává. Nabízené solární panely a baterie mohou fungovat společně, nebo v kombinaci s již existujícím řešením. Ceny startují na 3 000 librách (cca 90 000 korun).

Podle IKEA průměrný dům v Británii se solárními panely spotřebuje pouze okolo 40 % vyprodukované elektřiny, zbylých 60 pak vrací za nízké ceny do sítě. S nově prodávanými bateriemi se využití prý zdvojnásobí až na 80 % a domácnosti mohou ušetřit až 50 % běžných nákladů na elektřinu.

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Objednávkový proces je pak velmi jednoduchý, vše si naklikáte ve webovém rozhraní. Výsledná cena se pak pohybuje ve stovkách tisíc dle typu panelů, které si vyberete.

Nový trend v solární energetice? Nová „solární barva“ dokáže úžasné věci

O solární napájení domů a velkokapacitní baterie do domácností v poslední době rozvířila zájem Tesla, která po akvizici SolarCity představila své vlastní řešení ve formě střešních tašek, které fungují jako klasické panely, v kombinaci s nástěnnými bateriemi Powerwall.

IKEA: Solar energy for a better planet

Autor: Vladislav Kluska - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!