Televize zdarma. Indický miliardář láká na svou internetovou síť | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Indický miliardář nabízí televize zdarma. Chce nalákat nové zákazníky do své internetové sítě

Petra Jansová

Petra Jansová

Nejbohatší Ind Mukesh Ambanim se chce stát předním poskytovatelem internetu ve své zemi. Vysokorychlostní připojení JioFiber proto nabízí ve výhodném balíčku s ročním předplatným Netflixu a Amazon Prime Video. A jako bonus dostanou Indové, kteří si službu předplatí, televizi s vysokým rozlišením. Informuje o tom web televize CNN. 

Výhodný balíček zahrnující roční předplatné internetových televizí a vysokorychlostního připojení včetně přístroje vyjde na 24276 rupií (v přepočtu na necelých sedm tisíc korun).

„Tato nabídka spadá do koncepce naší firmy, a to propojit dosud nespojené a tím podpořit modernizaci indických domácností,“ uvedl operátor Reliance Jio miliardáře Mukeshe Ambanima v oficiálním prohlášení.

Nabídku zatím mohou využít obyvatelé 1600 indických měst.

Světoznámé hračkářství Hamleys kupuje nejbohatší Ind

Podle zpravodajského serveru CNN je ale ambiciózní plán pro většinu Indů cenově nedostupný. Průměrný roční výdělek se totiž pohybuje pod hranicí dvou tisíců dolarů (47 tisíc korun).

Základem Ambaniho impéria se stalo dědictví po otci – firma Reliance Industries. Ta z textilního průmyslu expandovala dále do energetiky, maloobchodu a telekomunikací. V současnosti jde o konglomerát v hodnotě 108 miliard dolarů.

Indové jsou na dosah měsíce, sonda Čandrájan-2 se dostala na jeho oběžnou dráhu

Podobnou metodu využil Ambani už před třemi roky. Ve snaze dobýt indické telekomunikace uvedl na trh výhodnou nabídku - každý nový uživatele získal zdarma 4G mobilní datové připojení na půl roku. Cena jedno gigabajtu mobilního internetu se následkem tohoto kroku propadla z 206 (67 korun) na 12 rupií (čtyři koruny). Výrazné zlevnění internet zpřístupnilo milionům Indů.

JioFiber má v současnosti něco kolem 340 milionů uživatelů a je tak druhým největším mobilním operátorem v Indii.

iPhony mohou být „made in India“

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!