Jágr je devátý nejproduktivnější hráč: NHL i hazardu | e15.cz

Jágr je devátý nejproduktivnější hráč: NHL i hazardu

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
• 

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Světový hokejista Jaromír Jágr je devátým nejproduktivnějším hráčem historie NHL a devátou příčku mu nyní přisoudil americký časopis Complex. V tomto případě jde ale o umístění mezi největšími gamblery – sportovci. Účast v první desítce sportovních milovníků hazardu, kterou by určitě rád oželel, si hokejista zajistil svou z minulosti všeobecně známou zálibou ve sportovních sázkách a návštěvách kasina.

Dluhy ze sázek Jaromíra Jágra se měly vyšplhat až k 950 tisícům dolarů. Jágr je přitom stihl udělat v letech 1998 až 2002. Půl milionu z této částky dlužil sázkové společnosti CaribSports se sídlem v Belize, napsal Complex. V roce 2003 Jágr dlužnou částku ve výši skoro 30 milionů korun (podle tehdejšího kurzu) přiznal s tím, že vše již vyrovnal. Ve stejném roce také čelil obvinění, že za rok 2001 krátil daně o tři miliony dolarů, a měl měsíc na úhradu, aby se vyhnul exekuci.

Pro zajímavost – za Jágra na desátou „gamblerskou“ příčku časopis Complex usadil dvojici basketbalistů Gilbert Arenas, Javaris Crittenton, kteří spolu při cestách na zápasy hrávali karty o velké peníze. Dluhy prý po sobě pak vyžadovali v šatně s nabitými zbraněmi.

Jágra naopak přeskočil boxer Floyd Mayweather Jr., sedmý je pak golfista Tiger Woods, který hrál třeba blackjack s jednotlivými sázkami dosahujícími výše 25 tisíc dolarů a v jednom z kasin v Las Vegas si prý raději nechal nastavit limit maximální možné prohry na milion dolarů.

Na krále všech hazardních hráčů mezi sportovci má pasoval magazín Complex golfistu Johna Daleye. Ten ve své autobiografii z roku 2006 připustil, že v kasinech nechal odhadem něco mezi 50 a 60 miliony dolarů. V roce 2005 jeden a půl milionu dolarů z této částky spolkly hrací automaty v Las Vegas.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery