„Korýši“ hrají v Batyskafu. Naposledy

Novoměstská hardrocková skupina Korisz se rozhodla skončit. Poslední koncert si užijí i bývalí členové.

Devět a dost. To si řekli muzikanti z oblíbené hardrockové skupiny Korisz. Po devíti letech končí s hraním. Na své fanoušky ale nezanevřeli. Nachystali pro ně poslední koncert.

Kolikátý? To už zřejmě nikdo nespočítá. Ale určitě bude poslední. Derniéru zažijí lidé v sobotu 6. listopadu ve žďárském hudebním klubu Batyskaf.

„Za těch devět roků jsme toho odehráli opravdu hodně. Koncertů bylo určitě víc než sto. Ale přesné číslo asi nedáme dohromady,“ říká kytarista Korisze Miroslav Korbička.

Ten jediný je v kapele od samého počátku. Ostatní členové zakládající sestavy už z kapely odešli – a to poměrně záhy po jejím vzniku. Poslední roky ve skupině kromě Korbičky působil další kytarista Jakub Mazel, baskytarista Jindřich Rössler, bubeník Vojtěch Bořil a zpěvák Jan Ženatý.

„To byla nakonec asi nejsilnější sestava Korisze. Samí výborní muzikanti, opravdu jim to šlapalo,“ myslí si Ondřej Palán, který byl ve skupině prvním basákem.

Jeho bratr Jiří byl naopak dvorním textařem, i když některé kousky přinesli i ostatní členové kapely. Korisz se zapsal do povědomí fanoušků lehce historicky laděnými texty a říznou, i když nijak zběsilou hudbou.
Za devět let se v kapele vystřídalo několik výrazných osobností.

U samého zrodu byl zpěvák a kytarista Štěpán Zikmund, výraznou stopu zanechal i klávesista Luděk Gregor a bubeník Aleš Kondýsek, který později spolupracoval i s Anetou Langerovou nebo Markem Dusilem.

Do té doby byli všichni členové z Nového Města na Moravě. Pak se v sestavě objevili i žďárští muzikanti: kytarista Jakub Mazel a po několika změnách na rytmickém postu bubeník Vojtěch Bořil.

Na pódiu v Batyskafu se ale při posledním koncertě objeví i někteří bývalí členové. „Bude to taková retrospektivní show. Každý, kdo skupinou prošel, se podílel na jejím růstu. Bude to stylová rozlučka,“ tvrdí zpěvák Jan Ženatý.

Spolu s novoměstsko-žďárskou skupinou Korisz se v sobotu ve 21 hodin představí revivalová kapela Czech Faith No More a Mamma Knows Best.