Koudelka si v Insbrucku doletěl pro 5. místo, celkově stále vede Schlierenzauer

ilustrační foto

ilustrační foto Zdroj: ctk

O nejlepší český výsledek v tomto ročníku se v Turné čtyř můstků postaral Roman Koudelka, když v třetím pokračování závodu v Insbrucku obsadil páté místo. Vítězem se dnes stal Rakušan Andreas Kofler, který přeskočil i svého krajana Gregora Schlierenzauera, jenž ovládl úvodní dva díly Turné. Schlierenzauerovi však i přes dnešní výsledek patří průběžné první místo. Další český skokan Lukáš Hlava byl desátý a Jakub Janda čtrnáctý.

Kofler připravil před více než 22 tisíc rakouských fanoušků svého kolegu z týmu Schlierenzauera o možnost vyhrát milion švýcarských franků (asi 21 milionů korun), které pořadatelé slíbili tomu skokanovi, jenž vyhraje všechny čtyři závody.

Koudelka se po prvním kole dělil s Hlavou o osmé místo, a přestože si v druhém pokusu o metr pohoršil, posunul se o tři místa vzhůru. V celkovém hodnocení Turné už je na páté pozici. Hlava v závodu klesl na desáté místo za skok dlouhý 118 metrů. Janda zůstal čtrnáctý a z Čechů neuspěl pouze Jan Matura, který obsadil 37. pozici.

Závěr závodu hodně ovlivnil silný vítr. Soutěž byla několikrát přerušena a nejvíc to odnesl Daiki Ito, kterého organizátoři pustili do silného větru v zádech a Japonec se po kvalitním prvním kole propadl až na 27. místo po nepovedeném pokusu 91,5 metru. Roli adepta na vítězství nezvládl vedoucí muž po prvním kole Kamil Stoch z Polska, který byl nakonec devátý.