Czech Press Photo 2019 zná své nominace | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Czech Press Photo: Fotograf E15 Michael Tomeš má nominaci v kategorii Portrét

bru

Porota vybrala nominace pro 25. ročník soutěže Czech Press Photo. O vítězství v kategorii Portrét se bude ucházet i fotograf deníku E15 Michael Tomeš se snímkem vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Devět odborníků vybíralo z téměř čtyř tisíc přihlášených fotografií od 270 českých a slovenských autorů. „Zpravodajským kategoriím ve dvacátém pátém ročníku Czech Press Photo dominovala zejména domácí témata z české a slovenské politické scény,“ uvedl předseda poroty Petr Josek.

Fotografie Michaela Tomeše nazvaná Žena v černém vznikla během rozhovoru s Lenkou Bradáčovou v lednu letošního roku. „Bez emocí, v černé jako symbolu tajemna či smutku, zároveň v barvě pomáhající neztratit se v neklidném světě. I tak může působit Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně,“ okomentoval autor.

Těžkopádný justiční systém z Rakouska-Uherska se nám nepodařilo zlomit, říká Lenka Bradáčová

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na pražské Staroměstské radnici 22. listopadu, následně se otevře výstava vítězných snímků.

Svého držitele již zná cena Grant Prahy. Vítězným souborem je série snímků Pražské panoptikum od Jana Rasche, která se zabývá proměnami centra hlavního města. O výherci rozhodl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Prohlédněte si nominované snímky ve všech kategoriích:

Přímo z místa symbolu uprchlické krize tři roky poté: V Calais uvízly stovky migrantů
Fotograf zachytil plejtváka s lachtanem na jazyku

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!