Další rekord Colours, za tři dny přes 31 tisíc návštěvníků | E15.cz

Další rekord Colours, za tři dny přes 31 tisíc návštěvníků

Colours of Ostrava
Colours of Ostrava
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Festival Colours of Ostrava zaznamenal další návštěvnický rekord. Za první tři dny na festival přišlo víc jak 31 500 lidí. Nikdy v jedenáctileté historii jich nebylo tolik. Pořadatelé přitom očekávali, že letošní celková návštěvnost dosáhne 30 tisíc lidí. Řekl to mluvčí akce Jiří Sedlák. Největším tahákem soboty byla kanadská zpěvačka Alanis Morissetteová. Před hlavní scénu přilákala většinu návštěvníků v areálu.

„To byl vrchol, na který jsme se hodně těšili,“ komentovali koncert už po první písni posluchači. Na hlavní scéně byla už druhou výraznou ženskou osobností sobotního dne. Přibližně hodinu před začátkem koncertu Morissetteové se s rozvášněným publikem jen těžce loučila francouzská zpěvačka a písničkářka ZAZ. Jde o jednu z největších hudebních senzací roku. ZAZ dokázala, že ne nadarmo se jí přezdívá nová Edith Piaf.

Festival se letos poprvé koná v nové lokalitě. Z centra Ostravy, kde hlavní kulisu tvořil Slezskoostravský hrad, se přestěhoval do industriálního prostředí Dolní oblasti Vítkovic. Změna prostor se pořadatelům vyplatila především kvůli množství lidí, který areál pojme. I současná druhá menší scéna je výrazně větší než ta minulá hlavní. Některým ale vadí, že areál ztratil malebnost a kouzlo.

„Kulisy Vítkovic můžou být zajímavé pro návštěvníky z jiných krajů. Pro nás z Ostravy už takové kouzlo nemají. Pro mě osobně to bylo pod hradem hezčí,“ svěřila se čtyřiatřicetiletá návštěvnice z Ostravy. Nový areál ale podle ní má i své výhody. „Je hodně členitý. Člověk se tady může lépe schovat před davy. Našli jsme místečka, kde je super hudba, dobré občerstvení a větší klid,“ doplnila.

Pro další návštěvníky bylo zklamáním nedostupnost některých koncertů, které se konaly v menších uzavřených scénách, například v Multifunkční aule Gong, která vznikla z bývalého plynojemu. Velkou zkoušku si auta prožila v pátek před koncertem Lenky Dusilové. „Plynojem vůbec kapacitně nestačí. Půl hodiny před koncertem jsme se už mačkali pod eskalátory v tlačenici. Po 50 minutách jsme zjistili, že zbytečně. Sál byl plný a nikoho už nepustili,“ řekla návštěvnice z Mokrých Lazců.

Michal Thomes: Nejvíce peněz jsme dali za Faith No More

Sedlák tyto problémy připouští. Zároveň dodal, že pořadatelé s tím nemůžou mnoho dělat. „V sálech s omezenou kapacitou se toho moc dělat nedá. Doporučujeme lidem, kteří koncerty chtějí vidět, aby přicházeli v dostatečném předstihu,“ řekl. Festival končí dnes. Během posledního dne vystoupí například Janelle Monáeová. Držitelka cen Vanguard Award, Rhythm & Soul Music Awards a na Grammy dvakrát nominovaná zpěvačka, skladatelka, tanečnice svým vystoupením celý festival ukončí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video