Deset let sportu objektivem Barbory Reichové. Zhlédněte snímky na hraně zpravodajství a umění | e15.cz

Deset let sportu objektivem Barbory Reichové. Zhlédněte snímky na hraně zpravodajství a umění

Anna Vacková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0
Barbora Reichová, fotografka deníku Sport, je jednou z mála výrazných žen sportovní fotografie. Nyní autorka představuje svou desetiletou tvorbu v Nikon Photo Gallery. Její snímky vynikají vyváženou kompozicí, nápadem a někdy až nečekaným minimalismem.

Jako fotografka deníku Sport dokumentovala řadu prestižních sportovních událostí včetně letošních olympijských her v Pchjongčchangu. Dále se věnovala například zápasům NHL a NBA, mistrovství světa v hokeji či biatlonu. Loni zvítězila v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii portrét s fotografií hokejisty Jakuba Voráčka, kterou lze vidět i na výstavě. 

Výstava Prvních deset představuje výběr z tvorby, kde jsou citlivě zastoupené všechny hlavní sportovní události poslední dekády, ale i portréty sportovců. Barbora Reichová pracuje s nápadem a popírá jednotvárnost. Mnoho jejích snímků je posunuto do výtvarné roviny. Pracuje také s akcentem barvy a neobvyklými prvky. Autorka je důkazem, že i tak specifický obor, jakým je sportovní fotografie, může zaujmout široké publikum. Výstava potrvá do 8. července 2018.

Autor: Anna Vacková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video