Nový Batman zachraňuje Warner Bros. sezonu | E15.cz

Nový Batman zachraňuje Warner Bros. sezonu

Batman, ilustrační foto
Batman, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

sul

Ačkoli se novému Batmanovi režiséra Christophera Nolana nedaří tak, jak si producenti přáli, jeho tržby výrazně pomohly studiu Warner Bros. stát se nejúspěšnějším hollywoodským studiem v amerických kinech letošního roku. Podle serveru boxofficemojo.com má snímek Temný rytíř povstal na americkém kontě již téměř 410 milionů dolarů a všechny letošní filmy Warner Bros. 1,148 miliardy dolarů. Tím Warneři přeskočili dosavadního lídra letošních statistik, studio Sony/Columbia (1,103 miliardy dolarů).

Až na třetí místo klesl s tržbami za vstupenky v hodnotě 1,083 miliardy dolarů. Přitom právě Disney žebříčku díky nečekanému úspěchu komiksové adaptace Avengers dlouho vévodil.

Snímku Temný rytíř povstal se navíc skvěle daří i mimo Severní Ameriku. Jeho neamerické tržby dle serveru magazínu Variety zatím dosahují částky 488 milionů dolarů, čímž se výrazně přiblížil celkovým tržbám 900 milionů dolarů. To jej v historických tabulkách řadí na 22. místo, těsně za Jurský park.

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.