Poslední Batman již patří mezi nejvýnosnější filmy historie | E15.cz

Poslední Batman již patří mezi nejvýnosnější filmy historie

Z filmu Temný rytíř povstal
Z filmu Temný rytíř povstal
• 

sul

Tržby nejnovějšího snímku režiséra Christophera Nolana Temný rytíř povstal, který je završením jeho batmanovské trilogie, co nevidět celosvětově překročí hranici jedné miliardy dolarů. Podle serveru boxofficemojo. com má aktuálně na kontě 959,2 miliardy dolarů, což jej v historických tabulkách řadí na 15. místo za třetí pokračování Pirátů v Karibiku.

Důležitější však je stav severoamerického konta. Tam poslední Batman utržil 424 milionů dolarů, díky čemuž se dostal mezi desítku nejvýnosnějších filmů všech dob, a to rovnou na devátou příčku. Před ním je legendární Spielbergova sci-fi pohádka E. T. – Mimozemšťan s hrubými tržbami 435,1 milionu dolarů. Je však třeba vzít v potaz, že E. T. byl v amerických kinech uveden hned několikrát. Totéž platí pro většinu kasovních trháků ze žebříčku Top 10, včetně Avataru, Titaniku či dvou pokračování kultovní série George Lucase Star Wars.

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.