V češtině vycházejí knihy oceněné internetovým obchodem Amazon | E15.cz

V češtině vycházejí knihy oceněné internetovým obchodem Amazon

ČTK

V češtině v těchto dnech vycházejí díla amerických spisovatelek Lauren Groffové a D. M. Pulleyové, které za ně získaly ocenění Amazon.com. Román Groffové nazvaný Osudy a běsy byl jedním z nejstarších a největších internetových obchodů s knihami vyhlášen za knihu roku 2015. Pulleyové Mrtvý klíč vyhrál předloni hlavní cenu Amazon Breakthrough Novel Award v kategorii thrillerů a detektivek.

 

Groffová ve svém románu popisuje manželství zachyceném v průběhu čtyřiadvaceti let. Příběh o tom, že klíčem k dobrému manželství není způsobilost říkat pravdu, ale schopnost udržet tajemství, se stal titulem, o němž se hodně diskutovalo. Americký prezident Barack Obama prohlásil, že "nic lepšího za celý rok nečetl" a hollywoodské celebrity Sarah Jessica Parkerová nebo Miranda Julyová dávaly na Instagram fotky, na nichž čtou právě tuto knihu.

Práva na román Osudy a běsy se již prodala do více než 30 zemí. Autorce se podle kritiky podařilo napsat mnohovrstevnaté dílo, které sice zpracovává stejné téma jako mainstreamové bestsellery, je však uchopeno literárněji a originálněji. Lauren Groffová je autorkou mnoha povídek, které byly publikovány ve významných periodikách a zařazeny do prestižních antologií s názvem Nejlepší americká povídka. Svou románovou prvotinu Příšery templetonské vydala v roce 2008, v češtině vyšla o rok později.

Místo bicyklu velbloud. Podívejte se na nejbláznivější hipstery

První román D. M. Pulleyové Mrtvý klíč byl inspirovaný její prací stavební inženýrky. Při průzkumu opuštěné budovy clevelandské banky objevila podzemní trezor s nevyzvednutými bezpečnostními schránkami. Záhada trezoru ji inspirovala k napsání úspěšné detektivky.

Její hrdinkou je nenápadná dívka Beatrice, která se shodou náhod dostane k indiciím potřebným k odhalení obrovské sítě plné korupce zasahující do nejvyšších špiček městské hierarchie. V paralelně vyprávěném příběhu z banky, která spravuje peníze vlivných obyvatel města, hraje důležitou úlohu také ambiciózní stavební inženýrka Iris zakreslující plány budovy banky zavřené za záhadných okolností před 20 lety.

Pulleyové letos v srpnu vyšla druhá kniha The Buried Book, přesto nadále pracuje jako soukromá poradkyně a forenzní inženýrka.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud