Kylie Minogue. Show za půl miliardy | e15.cz

Kylie Minogue. Show za půl miliardy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chytlavý taneční pop oděný do extravagantních kostýmů ve středu rozhýbá O2 arenu. Australská hvězda tam zazpívá mezi fontánami.

Popová hvězda Kylie Minogue rozehraje 2. března na pódiu libeňské 02 areny velkolepé divadlo. Zaplní ho třemi desítkami vodních fontán a dalšími náročnými efekty.

Účinkující můžou například díky speciálnímu závěsnému systému „létat“ po aréně nad hlavami fanoušků.
Minogue svými vystoupeními doslova žije. „Odmalička je pro mě zpívat a tancovat stejně přirozené jako dýchat,“ říká zpěvačka, která i ve dvaačtyřiceti letech sází na vyzývavou image.

Proslavila se už na konci osmdesátých let hity Locomotion nebo I Should Be So Lucky. Loňské album, které v Praze představí, se jmenuje příznačně – Aphrodite. Tedy po řecké bohyni krásy a lásky.

Smyslností hodlá zpěvačka prodchnout i své vystoupení, jehož příprava vyšla v přepočtu na půl miliardy korun.

Dvě cisterny plné vody

„Odezva na desku Aphrodite byla neuvěřitelná. Inspirovala mě k show, která bude plná radostí, vzrušení a krásy,“ rozplývala se Minogue před startem koncertní šňůry Les Folies Tour, která začala 19. února v dánském Herningu.

Pódium pořadatelé postaví do tvaru srdce, po jehož obvodu budou tryskat fontány.

„Dostříknou až do výšky třiceti metrů. Objem nádrží vodního systému činí jedenačtyřicet tisíc litrů, naplní je voda ze dvou hasičských cisteren,“ popisuje Jan Tuna z pořádající agentury Bestsport.

Kylie jako Spiderman

Minogue se inspirovala i muzikálem Spiderman, který měl premiéru loni v prosinci na Broadwayi.

Při představení mohli jeho hrdinové létat nad hledištěm. Stejně tomu bude i v Praze. Poletí i samotná Minogue.

Nejvěrnější fanoušci si mohli koupit speciální vstupenku přímo před pódium, do těsné blízkosti zpěvačky. A fontán. K lístku proto dostanou batůžek s pláštěnkou, ručníkem a fotografií zpěvačky.

Za blízkost své oblíbenkyně a vybavení do deště si museli řádně připlatit. Jedno místo ve VIP zóně vyšlo na 5990 korun. Prodej speciálních vstupenek ale pořadatelé ukončili deset dnů před vystoupením.

Další vstupenky na koncert jsou pořád k mání.

První videa z turné naznačují, že půjde o výpravnou show s extravagantními kostýmy vyvedenými v krajkách i peří. Nechybí ani náročná choreografie, kterou zpěvačka se svými tanečníky intenzivně zkoušela ještě těsně před začátkem koncertní šňůry.

Zpátky po třech letech

Do české metropole se australská zpěvačka vrací po třech letech, kdy se právě v O2 areně představila na turné KylieX2008.

Šlo o velkou koncertní šňůru, která byla oslavou jejího návratu na velké stadiony po boji s rakovinou prsu, kterou jí lékaři diagnostikovali v roce 2005.

„Hodně jsem se naučila o sobě samé. Nemoc dostane člověka až na dno, ale na jejím konci jsem se cítila být víc sama sebou než kdy předtím,“ líčí Minogue.

O rakovině vždy hovořila velmi otevřeně. Hlavně díky tomu ji lidé v britské anketě společnosti Amoena zvolili nejinspirativnější osobností trpící rakovinou prsu.

Příliš sexy

Zpěvačka po návratu na pódia nijak nezměnila směr, kterým se ubírá její hudební i vizuální styl. Jen 152 centimetrů vysoká Australanka stále sází na osvědčené jistoty. Odvážné kostýmy a chytlavý taneční pop.

Svojí image ale dokáže i vyvolat poprask. Naposledy se jí to podařilo loni v prosinci, kdy několik asijských zemí zakázalo vysílat videoklip k singlu All The Lovers.

Pro úřady v Indonésii, Singapuru a Malajsii byl údajně „příliš sexy“. Pobouřily je hlavně spoře oblečené heterosexuální i homosexuální páry, které se vášnivě líbají a nakonec vytvoří velkou lidskou pyramidu.
„Klip ale není jen erotický, pro mě je zároveň plný citu. Považuju ho za poselství lásky,“ bránila svůj videoklip Minogue.

Popularitu si zpěvačka, která podle oficiálních statistik prodala na celém světě už pětašedesát milionů alb, získala díky roli v australském seriálu Neighbours (Sousedé) z let 1986–1988.

Duet s Nickem Cavem

Při natáčení se potkala s Jasonem Donovanem, s nímž nazpívala jeden ze svých největších hitů, duet Especially For You.

Slávy v hudebním světě se zpěvačka dočkala záhy. Debut pojmenovaný Kylie se vyšvihnul na první místo ceněné britské hitparády. Obrovskou popularitu jí přinesla také písnička Where The Wild Roses Grow, kterou nazpívala s Nickem Cavem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video