Letiště pod Everestem je zavřené, turisté jsou rukojmí mlhy | E15.cz

Letiště pod Everestem je zavřené, turisté jsou rukojmí mlhy

nes, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Mlha uvěznila na úpatí nejvyšší hory světa Mount Everestu kolem dvou tisíc zahraničních turistů. Špatné počasí nedovoluje starty ani přistání letadel na jediném letišti v této oblasti v nepálském městečku Lukla. Letiště leží ve výšce 2800 metrů nad mořem a v posledních čtyřech dnech ho hustá mlha vyřadila z provozu. Podle předpovědi by se mlha měla rozptýlit nejdříve v neděli.

Všechny hotely jsou plné, a lidé proto přespávají i ve stanech, v letištní hale či v hotelových jídelnách v Lukle. Některé turisty se dnes z Lukly podařilo přepravit vrtulníky. Úřady připustily, že zablokovaným turistům hrozí o víkendu nedostatek potravin.

Letiště v Lukle je právě kvůli klimatickým podmínkám považováno za jedno z nejnebezpečnějších na světě. Denně odbaví kolem 500 cestujících.

Video z přistání na zřejmě nejděsivějším letišti světa – v Lukle – z roku 2007. O rok později se těsně před dráhou cestujícím ještě naskytl pohled na trosky letadla, jemuž chyběla příslovečná kapička štěstí… Jistě uznáte, že v „husté mlze“ se tady létat nedá

Autor: nes, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video