Manifesto Market se dostal do finále Internorga Future Award | E15.cz

Manifesto Market zaujal v zahraničí. Gastronomický koncept se dostal do finále prestižní ceny

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražský koncept Manifesto Market se zařadil do finálového výběru mezinárodní ceny Internorga Future Award, kterou každoročně uděluje odborná porota gastronomickým projektům s vizí udržitelného rozvoje. 

„Dostat se do užšího výběru je pro nás velkou ctí. Udržitelnost je pro nás klíčová, naším přístupem se snažíme motivovat i naše zákazníky,“ komentuje zakladatel konceptu Martin Barry.

Elegantní design vytvořený z ekologicky udržitelných materiálů a napojený na 100procentně obnovitelnou energii ocenily i prestižní zahraniční servery Dezeen a Designboom. 

Koncept, který zaplnil nevyužívané prostory poblíž Masarykova nádraží a smíchovského Národního domu, zabodoval v kategorii Companies – Gastronomy & Hotel Sector. Do užšího výběru vybrala Manifesto odborná porota, jíž předsedá německý ekolog a průkopník udržitelného přístupu ve stravovaní Johannes Daniel Dahm.

Ceny se udělují v rámci mezinárodního veletrhu pro hotely, restaurace, pekárny a cukrárny Internorga. Přehlídky, jejímž cílem je propagovat nejnovější gastronomické trendy, technologie a postupy nebo digitální inovace, se každoročně zúčastní na 1300 vystavovatelů a navštíví ho 95 tisíc lidí.

Iniciátorem Manifesta je newyorský architekt Martin Barry. Koncept už zvládl přitáhnout řadu zvučných investorských jmen. V první fázi projektu pomohla skupina Penta, na jejíchž pozemcích na Florenci Manifesto vyrostlo. Loni se koncept zabydlel na druhé straně Vltavy, stánky s občerstvením zaplnily nevyužívané parkoviště v sousedství Národního domu na Smíchově.

Do slibně rozvíjejícího projektu dala peníze také investiční skupina Rockaway, investoři počítají s rozšířením projektu i do některých zahraničních měst.

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video