Microsoft představil zkušební verzi operačního systému Windows 8 | E15.cz

Microsoft představil zkušební verzi operačního systému Windows 8

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká softwarová firma Microsoft poprvé širší veřejnosti představila zkušební verzi operačního systému Windows 8. Podle agentury Reuters začnou výrobci tabletů, pro něž má nový operační systém řadu speciálně vyvinutých funkcí, prodávat přístroje s Windows 8 nejdříve v polovině příštího roku.

Nový operační systém si na každoroční vývojářské konferenci v kalifornském Anaheimu mohlo vyzkoušet na 5000 lidí, jimž Microsoft rozdal tablety od firmy Samsung s Windows 8.Operační systém je podle Reuters připraven k použití během několika sekund po zapnutí a uživatele automaticky zavede na domovskou stránku, která mu umožní připojení ke službám jako je například Facebook. Windows 8 využívá méně paměti než jeho předchůdce Windows 7, čímž uvolňuje místo pro používání programů.

Právě na ně má být podle Stevena Sinofskyho z Microsoftu fungování operačního systému zaměřeno. Tomu odpovídá i to, že součástí Windows 8 bude vůbec poprvé internetový obchod s programy a aplikacemi. „Je jasné, že to není beta verze, ale když to uvážím, tak mě zaujala rychlost uživatelského rozhraní a způsob, jakým reaguje, a také prohlížeč Internet Explorer 10,“ řekl počítačový odborník Al Hilwa z firmy IDC, který měl možnost tablet s novým operačním systémem vyzkoušet.

Podle analytiků citovaných Reuters potřebuje Microsoft, jehož operační systémy lze stále nalézt ve více než 90 procentech osobních počítačů, pomocí Windows 8 přilákat zejména mladší a technicky zdatné zákazníky. Firma tak chce zastavit růst prodejů přístrojů a operačních systémů od firmy Apple.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video