Motorkář Satan má na duši pohodu

Před dvěma lety se na motorkářské svatbě brali Honza s Pavlou.Další díl Sedmičky pojednává o lidech, kteří jezdí na strojích typu chopper.

„Svatba pro mě znamenala jen úřední potvrzení našeho vztahu. Ale byla nádherná,“ zasní se Pavla a pustí v chatičce video z obřadu na ranveji bechyňského letiště. Desítky kamarádů troubí na klaksony, Satan v černé kůži, nevěsta v červených šatech, vysokých šněrovacích botách a odhaleným bílým podvazkem. Ceremoniálu předcházelo žádání o ruku. V klubu vylezl Satan na stůl, poklekl před snoubenkou a pronesl žádost před plnou místností. Přátelé pak rozhodli, že svatba bude stylová a v Bechyni.

Filozofie v kůži

Oblékání je důležité. Základem je kůže, kalhoty z ní Satan skoro neodloží. „I v civilu chodím v černé mikině, černých kozačkách a kšiltovce s lebkou,“ říká Pavla. Její muž si hodně cení nášivek na vestě. Vyjadřují sympatie ke sportovnímu klubu Predators Drag Team Budweis. Je jeho příznivcem, nikoliv členem. Tvrdí, že členství hodně svazuje. Znamená určitý řád, pravidla, povinné srazy.
Přesto právě srazy a mejdany s muzikou, tancem a soutěžemi jsou tím, co oběma přináší další potěšení.
„Našli jsme mezi motorkáři hodně přátel. Líbí se mi na tom kamarádství. Žádný motorkář nenechá druhýho na cestě v nouzi,“ pochvaluje si Pavla, které na srazech teď říkají Satanová.
Duchu komunity odpovídá také chování na pohled drsných lidí. Pozdrav je ahoj, při jízdě na chopprech si motorkáři kynou zvednutím levé ruky. Jiní řidiči na rychlých silničních motorkách zdraví povystrčením nohy do strany. Pustit se řídítek v rychlosti nemohou. Automobilisté si začínají na skupiny motorkářů zvykat. I když pomalu. Občas je znervózňuje jejich ležérní styl. „Vždycky nás mohou někde předjet,“ říká Satan, který v poslední době vyměnil nepohodlnou německou helmu za přilbu se světlými koňskými žíněmi. „Rád šokuji,“ tvrdí.

Hip hop nemusím

Proč se nezdraví majitelé goldwingů? Protože by pak mezi těmi přepínači netrefili na grip. Vtip o luxusních kapotovaných strojích, které mají na řídítkách (gripech) spousty ovládačů koluje na webu. Dříve bylo možné potkat motorkáře v Legendě v budějovické Radniční ulici. Do této kdysi kultovní hospody už ale nechodí. „Nalezli do ní týpci, co nemají s námi nic společnýho. Mladí tam pouštějí z juke boxu hip hop. To se nedá poslouchat,“ vysvětluje Satan. Vyznává Led Zeppelin a Deep Purple.
Motorkářů na chopprech není třeba se bát. To také říká Satan. „Pravidelně se účastním motomejdanu na bechyňském letišti Jezdí tam různí členové z českých motoklubů, třeba i Hells Angeles Bohemia MC. Jsou také pohodoví, akce procházejí bez problémů,“ stírá Satan předsudky některých lidí.
Jihočeští motorkáři mají svého duchovního. Každý rok jim požehná na začátku a konci sezony kněz z Vodňan přezdívaný Padre. Motorka je pro subkulturu tělem a duší. I sexem. „Není nic hezčího, než pěkná baba na mašině,“ vyznává se Satan.

Jezdci na strojích

Známé kluby na Českobudějovicku:

Wild Horde Czech MC, Predators Drag Team Budweis, Custom, Knocking Valve

Základny motorkářů:

Kostelecká rodinka (Kostelec nad Vltavou), Custom (Dolní Třebonín), Knocking Valve - klepající ventil (Lišov)
Chopper - mohutný motocykl s dvouválcovým vidlicovým motorem. Má mohutná řídítka vytažená nahoru nebo široká rovná. Jezdec má nohy natažené dopředu.