Na piazzetu pražského Národního divadla se po roce vrací sauna | E15.cz

Na piazzetu pražského Národního divadla se po roce vrací sauna

mobilní sauna
mobilní sauna
• 
ZDROJ: novascena.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na piazzetě Národního divadla v Praze zahájí dnes večer provoz mobilní sauna. Stejně jako loni nabídne zájemcům možnost zažít relax z horka a následného ochlazení uprostřed města. Sauna bude návštěvníkům přístupna po jedenáct dnů ode dneška do 8. ledna vždy ve večerních hodinách, každý den čtyřikrát.

„Neváhejte a vyzkoušejte si saunování uprostřed města. Podobné divadelní představení ve světě není,“ vyzývá zájemce ředitel Nové scény Štěpán Kubišta. Lidé si musí přinést ručník, župan, prostěradlo, žabky a plavky. K převlečení a úschově osobních věcí budou k dispozici šatny v suterénu Nové scény. Sauna má kapacitu osm osob a každé skupince bude k dispozici 60 minut. Vstupenky po 50 korunách jsou v prodeji v pokladnách Nové scény a Národního divadla.

Denní kapacita sauny je zhruba dvaatřicet zájemců. Podle organizátorů bude „plavat po hladině dlažby“ uprostřed piazzety mezi budovami Národního divadla. Už loni upozorňovali, že plavky jsou nutné, jinak by tento záměr na veřejném místě nebylo možné uskutečnit.

Plovoucí sauna Josef je vlastně putovní. Její koncepci a realizaci umožnila společnost H3T Architekti, která ji loni instalovala v rámci ateliérové prezentace do prostor Akademie výtvarných umění v Praze. Poté ji vysadil jeřáb na střechu Galerie Trafačka, kde pobyla téměř měsíc, než potěšila zájemce u historické budovy Národního divadla.

mobilní sauna Autor: novascena.cz

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video