V Praze stojí dvě z desítky nejzelenějších budov světa | E15.cz

Na špici v zelených stavbách: v Praze stojí dvě z deseti nejekologičtějších kancelářských budov světa

vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve světovém žebříčku desítky nejzelenějších kancelářských komplexů má Praha hned dva zástupce. Dělené čtvrté místo patří karlínskému office centru Praga Studios. Top desítku pak uzavírá budova Visionary v Holešovicích. Oba kancelářské parky postavila společnost Skanska. V rámci měst Prahu předstihla už jen rumunská Bukurešť se třemi oceněnými centry. Ekologicky nejšetrnější kancelářská budova pak stojí v Barceloně.

Žebříčku trvale udržitelných budov v rámci certifikace LEED pravidelně dominují evropské stavby. Ani loni tomu nebylo jinak. Na špici je sedm budov z Evropy, Amerika má v první desítce pouze tři budovy, z toho dvě se tyčí ve Spojených státech a jedna v Brazílii.

Dvě pražské budovy, Praga Studios a Visionary, uspěly mezi tisíci kancelářskými komplexy na světě. V době certifikace v listopadu minulého roku byla Praga Studios třetí nejzelenější budovou na světě. Pouhé dva týdny po ní ale získaly certifikaci další projekty v Bukurešti, které ji odsunuly na sdílené čtvrté místo.

Visionary se v době své kolaudace v roce 2018 stalo nejzelenější kancelářskou budovou v regionu střední a východní Evropy. Dnes společně s milánským a houstonským kancelářským komplexem uzavírá top desítku.

Nejzelenější budovy světa

Budova Město Bodový zisk
PLATINUM-BCN Barcelona 101
The Bridge Building Nashville 99
Business Garden Bucharest Building A Bukurešť 98
Business Garden Bucharest Building C Bukurešť 97
Praga Studios Praha 97
Sao Paulo Corporate Towers São Paulo 96
Business Garden Bucharest Building B Bukurešť 96
The Treehouse Memorial City Houston 95
Edificio Relli Milán 95
Visionary Praha 95
Projekty jsou hodnoceny v rámci certifikace LEED, což je nejrozšířenější globální systém oceňování trvale udržitelných staveb.

 

Autor: vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video