Na znojemském vinobraní se letos představí přes 30 vinařství | E15.cz

Na znojemském vinobraní se letos představí přes 30 vinařství

Znojemské historické vinobraní
Znojemské historické vinobraní
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na Znojemském historickém vinobraní představí o druhém zářijovém víkendu svá vína a burčák minimálně 34 moravských vinařů. Na tiskové konferenci to řekl ředitel pořádající Znojemské besedy František Koudela. Víno a řemeslná umění se budou stejně jako loni nabízet ve 370 stáncích.

V rámci akce své brány otevře aspoň 11 mázhausů, tedy nádvoří historických budov, která běžně nejsou dostupná. Kulturní program bude na deseti scénách, vystoupí například skupiny Chinaski, Xindl X, Pavel Šporcl nebo ČokoVoko. Součástí akce bude také téměř pětisethlavý historický průvod krále Jana Lucemburského městem.

Letošní novinkou bude „poznávání vína všemi smysly“, kdy zájemci absolvují pod dohledem viceprezidenta Asociace sommelierů ČR Iva Dvořáka poznávací a vědomostní test. Odměnou jim může být výhra lístků na další ročník festivalu. Další novinkou bude možnost ochutnávky rakouských vín.

Rozpočet „svátku vína“ činí necelých šest milionů korun. Podle organizátorů festival každý rok finančně skončí přibližně na nule. Loni se prodalo okolo 73 tisíc lístků na jednotlivé dny, letos bude nedělní program zdarma. Organizátoři avizovali, že chystají ve spolupráci s Českými drahami posílení spojů, aby mohlo přijet více návštěvníků.

Vinobraní začíná: Velký přehled, kam se v Česku vydat za vínem. Více zde >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video