Nadměrné hraní videoher bude klasifikováno jako nemoc | E15.cz

Nadměrné hraní videoher bude klasifikováno jako nemoc

Stanislav Janů

Do publikace Mezinárodní klasifikace nemocí, která obsahuje seznam nemocí, poruch či zdravotních problémů přibude s největší pravděpodobností nová položka - Gaming Disorder. Tedy porucha související s nadměrným hraním her. Uvedl to vědecký časopis New Scientist, podle kterého se má nová klasifikace na seznamu objevit při nové revizi plánované na příští rok. 

Podle Mezinárodní zdravotnické organizace může být diagnostikována tato porucha u těch, kteří hraní her nadřazují nad jejich další životní zájmy. Zároveň by zde měla platit podmínka, že se problémy spojené s nadměrným hraním musí projevovat déle než rok, uvádí New Scientist.

Aktuálně by měla být nová položka seznamu ve stavu návrhu, její zařazení je však prý velmi pravděpodobné. V případě, že se objeví oficiální označení pro toto chování, výsledkem může být například rozvoj postupů při léčbě závislosti podobně jako u tradičního gamblingu. Kritici se potom obávají nepotřebného léčení těch, kteří se pouze intenzivně věnují svému zájmu.

Že jde podle Mezinárodní zdravotnické organizace o vážný problém je patrné i z toho, že nová položka do Mezinárodní klasifikace nemocí nepřibyla od roku 1990.

Další články serveru Živě.cz čtěte zde >>>

Alza se znovu pře s úřady kvůli prodeji o Vánocích
České e-shopy mají za sebou další rok zázraků

Autor: Stanislav Janů
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud