Nejstylovější policejní auto světa je na prodej | e15.cz

Nejstylovější policejní auto světa je na prodej: historické ferrari nahánělo italské kriminálníky

bru, ava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Itálii je na prodej nezvyklé policejní vozidlo. Unikátní Ferrari 250 GTE z roku 1962, které policisté dostali jako dálniční stíhač nasazovaný proti zločincům stále častěji používajícím rychlé vozy, nabízí prodejce za cenu, kterou se dozvíte pouze na vyžádání.

Italští policisté si na začátku 60. let stěžovali na to, že jejich služební vozy často nestačí výkonným automobilům, ve kterých před nimi ujíždějí zločinci.

Vedení policie se proto rozhodlo objednat několik vskutku speciálních aut od automobilky Ferrari. Vybraný model 250 GTE dosahoval maximální rychlosti 250 km/h a řídit ho směli jen vybraní policisté. Například z Říma se školení v automobilce zúčastnili jen čtyři příslušníci, uvádí prodejce veteránu, společnost Girardo & Co.

Automobil, označovaný jako nejstylovější policejní vůz na světě, není unikátní jen svým určením, ale i počtem vyrobených kusů. Ferrari nakonec vyrobilo pouhé dva policejní speciály, přičemž jeden z nich byl nabourán jen několik týdnů po uvedení do provozu. Prodávané ferrari ji tak jediným svého druhu na světě.

Autor: bru, ava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video