Netflix koupil film o Miladě Horákové. Vysílat ho ale bude i Stream | E15.cz

Netflix koupil film o Miladě Horákové. Vysílat ho ale bude i Stream

Netflix koupil film o Miladě Horákové. Vysílat ho ale bude i Stream
Milada Horáková
• 
ZDROJ: CC BY SA 3.0: Cassius Chaerea via Wikimedia Commons

Stanislav Šulc

Ještě ani nezačalo ostré natáčení a snímek o Miladě Horákové se už postaral o velkou senzaci českého filmového průmyslu. Jako první film vzniklý v české koprodukci jej zakoupila globální videotéka Netflix a zařadí ho do své nabídky. „Netflix není klasickým koproducentem, ale koupil práva na streamování filmu po celém světě,“ potvrdil producent a režisér snímku David Mrnka s tím, že podrobnosti o kontraktu včetně ceny nemůže sdělit.

Podle informací deníku E15 se částka za licenci vyšplhala na desítky milionů korun. Netflix na zaslané otázky nereagoval.
Mrnka snímek chystá již několik let a i v této chvíli je natáčení pozastaveno kvůli shánění poslední části rozpočtu. Produkce by se podle zdrojů ze štábu měla rozjet v červenci a hotový film by se měl v kinech objevit v příštím roce.

Milada nabídne řadu světových i tuzemských hvězd. Představitelku hlavní role štáb prozatím tají. Podle informací serveru Front Row Features by Miladu Horákovou měla ztvárnit izraelská herečka Ayelet Zurerová. Ta si zahrála v oscarovém snímku Mnichov a také v seriálu Netflixu Daredevil. Jejího manžela ztvární americký herec Robert Gant, senátorku Plamínkovou německá hvězda Hanna Schygulla. Do role prokurátorky Brožové je obsazena Anna Geislerová.

Netradiční smlouva

Smlouva mezi Netflixem a Mrnkovou produkční společností Loaded Vision Entertainment má podle informovaného člena štábu řadu netradičních ustanovení. Globální videopůjčovna například dovolila Mrnkovi poslat snímek nejprve do kin, teprve poté začne Miladu streamovat.

V Česku bude situace ještě složitější. Do kin Miladu uvede distribuční společnost Bohemia Motion Pictures. Ta má podle mluvčího Vojtěcha Marka také práva na uvádění na fyzických nosičích. Po uvedení v kinech snímek začne vysílat Stream.cz patřící Seznamu.

„Seznam.cz je koproducentem životopisného příběhu o Miladě Horákové a má práva na jeho uvedení v exkluzivní online premiéře,“ řekl šéfproducent internetové televize Stream.cz Lukáš Záhoř. „O zájmu Netflixu se mluvilo, podmínky stávající smlouvy pro nás zůstávají neměnné,“ dodal.

Přečtěte si: Netflix mění pravidla hry, chce být globálním distributorem nových filmů

Ke střetu globálního hráče se Streamem dojde jen nepřímo. Seznam by měl údajně mít celý rok exkluzivitu na vysílání snímku v češtině. Naopak Netflix bude snímek uvádět v původním anglickém znění.

Netflix o českou tvorbu a historii neprojevil zájem poprvé. Již loni přišel týdeník Euro s tím, že globální videotéka zakoupila práva na letošní Lídu Baarovou Filipa Renče. Zda ale jednání skutečně dopadla, není v tuto chvíli jisté. Filip Albrecht z produkční agentury Nogup agency při lednové premiéře snímku uvedl, že „existuje šance, že se film dostane do amerických kin či přinejmenším na online platformu Netflix“.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!