Novou kampaň Blažek podzim/zima 2019 nafotil znovu Robert Vano, tentokrát v Holandsku | E15.cz

Novou kampaň Blažek podzim/zima 2019 nafotil znovu Robert Vano, tentokrát v Holandsku

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po několika úspěšných sériích v Portugalsku, Irsku a na Lanzarote se kampaň Travel Journal přesouvá severněji do Nizozemí, za větrnými mlýny, nekonečnými pláněmi i městskými bicykly. Inspirací designérek v čele s Janou Veselou Kuťkovou se stalo Holandsko spolu s jedním z nejvýraznějších světových malířů Hieronymem Boschem. „Jeho obrazy se vyznačují plností, nejsou na první pohled čitelné a vyzývají diváka k blízkému zkoumání. A právě toto soustředění na detail umožňuje divákovi vidět dokonalost celku, tak jako u našich produktů,“ komentuje Jana Veselá Kuťková inspirační proces. Celá kampaň pro značku Blažek byla už podruhé svěřena respektovanému módnímu fotografovi Robertu Vanovi.

 

Byla to jízda, ale Amsterdam jsem si zamiloval

„Jsem moc rád, že jsem si tenhle adrenalin mohl zopakovat, byla to jízda,“ říká a přiznává, že v Holandsku byl vůbec poprvé a země ho naprosto okouzlila. „Tolik života v ulicích, to jsem už dlouho neviděl,“ dodává. Na otázku, zdali bylo focení druhé kampaně Blažek v něčem jiné než to první, odpovídá jednoznačně ano. „I když si myslím, že fotím pořád stejně, jiné to určitě bylo. Focení první kampaně bylo klidnější. Asi za to mohla lokace a počasí, atmosféra v Amsterdamu je zkrátka rušnější. Celé město je v pohybu a je rozdělené na tři proudy – pro auta, kola a chodce. Focení mělo úplně jinou energii.“

Pravidlo tří barev

Když pak Robert Vano mluví o fotografii, zmiňuje dvě věci, které jsou pro něj zásadní. Světlo a pravidlo tří barev. „Důležité je, aby v záběru nebyly více než tři barvy, a to se, myslím, tady povedlo. Oblek vždycky komunikuje s barvou a náladou lokace.“

Vždy je tam ta fotka..

A co dělá po skončení focení? „Když jdou ostatní po focení běhat po Amsterdamu, já se radši koukám na fotky, co jsem pořídil,“ směje se Vano. „Když se pak vrátím domů, mám dojem, že chci vidět, co viděli ostatní, a tak si pustím na National Geographic nějaký dokument o Amsterdamu a dozvím se o něm víc než zbytek týmu. Ale vždy je tam ta fotka. Když nefotím, tak ve volném čase zvětšuji, když nezvětšuji, tak rámuji, když nerámuji, tak o fotce čtu a všechno ostatní jde mimo mě. Jenom ta fotka, to mě zajímá,“ shrnuje Robert svůj vztah k fotografii.

Z focení kampaně Blažek podzim/zima 2019 v Holandsku vznikl i fashion film pod taktovkou Michala Krumpára, který s Blažkem spolupracuje už více než pět let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video