Nový model hodinek Casio G-Shock si rozumí s chytrými telefony

Nový model hodinek Casio G-Shock si rozumí s chytrými telefony

Nový model hodinek Casio G-Shock si rozumí s chytrými telefony

Světoznámá japonská značka Casio před pár dny představila zbrusu nový model náramkových hodinek z legendární řady G-Shock. Ty se na první pohled neliší nijak výrazně od starších modelů, nicméně výrobce je vybavil velmi zajímavou funkcí. Hodinky nabízí možnost synchronizace s mobilním telefonem skrze technologii Bluetooth a to rovnou v nejnovější verzi 4.0. Ta vyniká velmi nízkou energetickou náročností a proto se náramně hodí pro použití ve sportu či medicíně.

Casio G-Shock GB-6900 vás dokážou upozornit na SMS zprávu, e-mail či zmeškaný hovor. Mezi jejich další funkce patří přepnutí smartphonu do tichého režimu, nastavení budíku a synchronizace času.

Výrobce dokonce uvádí, že uživatelé mohou očekávat až dvouletou výdrž s použitým akumulátorem CR2032. Hodinky se měly původně objevit na pultech prodejců již v prosinci minulého roku, ale kvůli nedávným povodním v Thajsku, kde se nachází výrobní linky, se termín posunul na 16. března. Zpočátku budou dostupné pouze na japonském trhu a to za cenu 18000 JPY (zhruba 4500 Kč).

Za největší nevýhodu však považuji omezený seznam podporovaných zařízení, který v současné době obsahuje pouhé dva smartphony. Doufejme tedy, že se japonský gigant rozhodne portfolio podporovaných telefonů v budoucnu rozšířit.