O2 arena nabídne Pána prstenů za doprovodu symfonického orchestru | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

O2 arena nabídne Pána prstenů za doprovodu symfonického orchestru

O2 arena nabídne Pána prstenů za doprovodu symfonického orchestru
O2 arena nabídne Pána prstenů za doprovodu symfonického orchestru
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Úspěšný film Pán prstenů: Společenstvo prstenu uvedou 18. června příštího roku na velkoplošné obrazovce v pražské O2 areně. Projekci na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních doprovodí 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů. Do dvou let se chystají ve stejném provedení i zbývající díly trilogie režiséra Petera Jacksona.

Podobná akce se v pražské O2 areně uskutečnila letos v červnu, kdy zde promítli jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie Titanic za doprovodu živé hudební produkce v podání devadesátičlenného orchestru, pěveckého sboru a keltských hudebníků.

Film Pán prstenů: Společenstvo prstenu natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena měl v České republice premiéru 10. ledna 2002. Jeho návštěvnost dosáhla téměř milionu diváků. Hudbu pro snímek složil Howard Shore. „Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině,“ uvedla za pořadatele Vlaďka Zahradníková.

Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa poskytují jednotlivým prvkům Tolkienova světa hudební stopu. Pro venkovské a jednoduché hobity jsou typické melodické keltské tóny. Mystické elfy doprovází éterické východní podbarvení. Industrializované hordy skřetů hudebně podbarvují bubnové zvuky včetně japonských taiko bubnů a kovových zvonů a řetězů, které bijí o struny piana. Svět lidí se prezentuje prvky žesťových nástrojů.

„Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě a samotnému zážitku zvláštní vztah,“ podotkl Shore.

Jackson a jeho produkční tým čítající přes 2400 lidí filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26.000 komparzistů. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tylerová, Viggo Mortensen, Cate Blanchettová, Orlando Bloom, Christopher Lee, Hugo Weaving, Sean Bean a další hollywoodské hvězdy.

Vstupenky na show Pán prstenů: Společenstvo prstenu jsou v prodeji od 16. listopadu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!