Kavárny i restaurace. Podívejte se, ve kterých pražských podnicích se již neotevře | e15.cz

OBRAZEM: Kavárny i restaurace. Podívejte se, ve kterých pražských podnicích se již neotevře

Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Trvale uzavřeno. Toto oznámení se začíná objevovat na webových stránkách i vývěsních štítech řady gastronomických provozoven. Jde například o oblíbenou kavárnu v Národní galerii nebo vyhlášený podnik Karel IV. pod Vyšehradem. Zavzpomínejte s námi v galerii. 

Cafe Jedna byla šest let kavárnou v budově Národní galerie ve Veletržním paláci. „Snažili jsme se, aby kavárna byla otevřená všem návštěvníkům, aby byla prostorem pro setkávání, diskusi, práci, kreativní tvoření i místem odpočinku. I nadále se můžeme potkávat na Letné, kde funguje naše sesterská Kavárna Pod Lipami,“ uvádí provozovatelé v rozloučení na internetové stránce.

Virus vyřkl ortel například i nad restaurací Karel IV. pod pražským Vyšehradem. Návštěvníci si zde pochvalovali jak pivo, tak českou kuchyni. Mezi tamní vyhlášené tradiční pochutiny patřilo i pečené koleno. 

Na první pohled to vypadá tak, že stejný osud, jako Cafe Jedna potkal v Holešovicích i nedalekou tradiční hospodu Poupětka. Nefungující odkazy na internetu a zatažená roleta ale nakonec budou mít šťastný konec. Podle informací zástupce společnosti Budějovický Budvar, která zde nabízí svá piva, by měl provoz v nejbližší době pokračovat. 

Více najdete ve fotogalerii:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video