OBRAZEM: Odpadní vody v Libni se řítí po unikátní spirálové skluzavce | E15.cz

OBRAZEM: Odpadní vody v Libni se řítí po unikátní spirálové skluzavce

mk

Pražská vodohospodářská společnost dokončila netradiční spojení dvou stok odpadních vod vedených v různých výškách. V pražské Libni vznikl spirálový skluz za 46 milionů korun, který vyrovnává rozdíl 27 metrů. Spojení nahradí současnou kanalizaci na pokraji životnosti, jež by se jinak neobešla bez rekonstrukce.

Práce, které začaly v srpnu 2016, jsou součástí celkové rekonstrukce kanalizačního sběrače v ulici Nad Novou Libní. Kromě městské firmy se na řešení podílelo České vysoké učení technické a projekční kancelář KO-KA.

„Potřeba budování kanalizačních soustav vedla mnohdy k originálním technickým řešením, ze kterých jsou zajímavé památky. Nově zbudovaná stoka představuje unikátní stavbu, která se těmto památkám vyrovnává kombinací originálního řešení a maximální účelností,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly/STAN).

„Objem odvedené odpadní vody bude na úrovni menšího města a řešení umožní výsadbu nové zeleně v místech původní soustavy stok,“ dodal.

Autor: mk
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!