PS5: Sony představilo nový PlayStation, neprozradilo ale cenu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Sony trápí herní fandy hádankou o ceně PlayStation V. Spekulace míří vysoko

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Herní fandové se dočkali. Sony představilo už pátou řadu legendárního stroje PlayStation a spolu s ním i 26 herních titulů pro konzoli, jejíž první verze spatřila světlo světa už před čtvrtstoletím. Snad ještě větší vzrušení než samotná herní mašina ovšem zástupům hráčů přichystaly spekulace o tom, nakolik je pětka vyjde.

O pořádnou dávku adrenalinu se totiž postarala údajná chyba britské pobočky Amazonu, který už den před oficiální prezentací vystavil PlayStation V s cenovkou na prahu 600 liber. Spadlou bradu teenagerů posléze zvedal zpátky mluvčí obchodu s tím, že šlo o chybu. Oficiální cena ale známa zatím není, spekulace o ní se ale mezitím stačily stát hitem sociálních sítí. 

Video z prezentace nového PS5:

„Cenu se zřejmě trh dozví až během letních měsíců, když Sony zřejmě čeká na objem předobjednávek,“ uvádí například Tabitha Baker pro server techradar s tím, že cena bude díky řadě technických novinek určitě výše než stávající verze 4. Ta se například v Česku prodává v přepočtu za zhruba 350 liber, nová verze by tedy znamenala takřka dvojnásobné zdražení. Hráči sice vyšší cenovku očekávali, ale zhruba na úrovni 450 liber, do peněženek by tak sáhli jen o necelou třetinu hlouběji. 

Sony nemůže vyrábět nové konzole naplno. PlayStation 5 proto bude při vstupu na trh dražší než předchůdce

„Myslím, že budu muset prodat ledvinu, abych si koupil PS5,“ píše na Twitteru třeba uživatel Teshie Roddy Ricch, který tak naráží nejen na očekávané zdražení, ale i na napětí, s nímž konkrétní cenovku očekávají hráči z řad ekonomicky méně vyspělých zemí, pro jejichž rozpočty bude každé zdražení zásadní hrozbou.

Oblíbenými se stala i krátká videa, v nichž uživatelé sítí humorně přibližují své reakce na uveřejnění zřejmě vyšší ceny nového stroje. „Kdy se dočkáme té zatracené ceny,“ neodpouští si na Twitteru jeden z netrpělivých herních fandů Only1horeh. Sony ve čtvrtek představila rovnou dvě vizuální verze PlayStation, jednu s optickou mechanikou a druhou pro designové fajnšmekry ctící symetrii, která tento box neobsahuje. 

 

Nejhledanější slovo na českém Google: PS5. Sony odhalovalo základ nového PlayStationu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!