OBRAZEM: Poslední šance vidět projekce v rámci Signal festivalu. Nejvíce zaujal kostel

Projekce na kostele sv. Cyrila a Metoděje

Projekce na kostele sv. Cyrila a Metoděje Zdroj: Profimedia.cz

Projekce na kostele sv. Cyrila a Metoděje
Projekce na kostele sv. Cyrila a Metoděje
Projekce na kostele sv. Cyrila a Metoděje
Videomapingem na kostel sv. Cyrila a Metoděje začal 14. října 2021 v Praze devátý ročník Signal Festivalu. Na snímku je déšť ve světelném paprsku, který osvětluje kostel.
Devátý ročník Signal Festivalu. Na snímku jsou diváci, které osvětlují paprsky světla.
10
Fotogalerie

V neděli je poslední den, kdy je možné si prohlédnout projekce v rámci festivalu světla a digitální kultury Signal, zkráceně Signal festival. Ten žačal už ve čtvrtek a kromě tradičních světelných instalací, které lze sledovat ve večerních hodinách v exteriéru, už mají zájemci několik dní k dispozici díla v rozšířené realitě

Díla v rozšířené realitě je nejlepší pozorovat přes den, stačí k tomu mobilní telefon. Hlavní program festivalu trvá do neděle v Karlíně, na Starém Městě a poprvé také v Holešovicích.

Návštěvníci mohou vidět 15 instalací v ulicích Prahy a šest instalací v rozšířené realitě na karlínské trase. Oficiálně festival začal ve čtvrtek v 19:00 na Karlínském náměstí, kde se rozvítil kostel sv. Cyrila a Metoděje videomapping Wind od německého studia Weltraumgrafik. Projekce reaguje na světovou pandemii, ale vnímá ji jako příležitost a výzvu, jak dělat věci jinak a lépe. Vítr pak umělci chápou jako symbol pro změnu a nejistotu, které se však lidé nemusejí obávat.

Pořadatelé na letošní ročník připravili vůbec největší projekci, jakou kdy návštěvníci festivalu mohli vidět. Jejím autorem je španělské audiovizuální studio Onionlab, které patří ke světovým průkopníkům ve videomappingu. Dílo Superar proměnilo interiér Průmyslového paláce na Výstavišti Praha podle organizátorů v nečekaný zážitek.

Podívejte se na fotografie z letošního Signal festivalu:

Oblíbený videomapping je stejně jako většina programu přístupný návštěvníkům zdarma. Vstupenky je nutné si zakoupit pouze na tři placené instalace v rámci hlavního programu, které se nacházejí v Průmyslovém paláci (3D projekce), Planetáriu Praha a Hauch Gallery.

Karlínskou trasu doprovází virtuální výstava Signal AR. Šestice děl v rozšířené realitě funguje pouze za denního světla. K vidění je vždy od 08:00 do 19:00. Pro zobrazení instalací v rozšířené realitě je potřeba si stáhnout novou aplikaci Signal Festival, dostupnou na Apple Store a Google Play.