OBRAZEM: Mistrovství světa dřevorubců vyhrál tým z Austrálie | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

OBRAZEM: Soutěž týmů na mistrovství světa dřevorubců vyhrála Austrálie, Češi byli pátí

ČTK

Páteční štafetovou soutěž týmů na mistrovství světa v dřevorubeckých sportech Stihl Timbersports v Praze vyhrála Austrálie před Novým Zélandem, USA a Polskem. Austrálie obhájila titul z loňského šampionátu v Liverpoolu. Český tým zopakoval páté místo. V osmifinále vyřadil Rakušany, ve čtvrtfinále nestačil na USA. Šampionát se koná během pátku a soboty v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze 7.

Soutěže se zúčastnilo celkem 20 týmů, od osmifinále se bojovalo vyřazovacím způsobem. Český tým nastoupil ve složení Martin Komárek, Martin Roušal, Leoš Klíma, Jan Holub, Martin Kalina a Matyáš Klíma. V každém kole nastoupila za dané družstvo čtveřice závodníků. Ve dvou disciplínách používali sekeru, v jedné ruční pilu a v další motorovou pilu.

Téměř tříhodinovou soutěž sledovala vyprodaná hala, ve které se tísnilo 2500 diváků. Vstupenky byly vyprodány zhruba měsíc po zahájení prodeje.

Mistrovství světa v rugby jde do finále. Pokud vyhraje Anglie, hráčům vyplatí rekordní bonus

V sobotu se koná soutěž jednotlivců. Nastoupí do ní 12 závodníků z různých zemí, jde o šampiony daných států v letošním roce. Česko bude reprezentovat osmadvacetiletý Martin Roušal, v civilu městský policista. Proti soutěži týmů přibudou dvě disciplíny navíc.

Kořeny tohoto sportu jsou v Austrálii, na Novém Zélandu, v USA a Kanadě. Soutěž byla založena v 80. letech minulého století.

OBRAZEM: Češi získali stříbro a bronz v mezinárodních závodech vysokozdvižných vozíků
Katarské stadiony pro MS ve fotbale ponesou obklady od české firmy

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!