Online služby konzolí PlayStation a Xbox hlásí potíže, prý kvůli hackerům | E15.cz

Online služby konzolí PlayStation a Xbox hlásí potíže, prý kvůli hackerům

PlayStation 4 (ilustrační foto)
PlayStation 4 (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: BagoGames via Flickr

ČTK, vav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetové služby pro herní konzole PlayStation od Sony a konzole Xbox od konkurenčního Microsoftu měly ve čtvrtek technické problémy. K odpovědnosti za narušení internetových služeb se přihlásila hackerská skupina Lizard Squad, firmy to ale nepotvrdily. Obě společnosti očekávaly, že jejich služby budou plně vytížené kvůli lidem, kteří dostali Xbox nebo PlayStation k Vánocům a hned je chtěli vyzkoušet.

Problémy mohlo zhoršit i rozhodnutí společnosti Sony umožnit zákazníkům stáhnout si přes Xbox Video a jiné internetové kanály kontroverzní americkou komedii The Interview.

Americký Microsoft na internetové stránce pro Xbox uvedl, že má informace o problémech některých uživatelů při přihlašování. Zaznamenané problémy se týkají především služby Xbox Live Core. Drtivé množství jiných aplikací běží bez problémů, tvrdí příslušný web. Stejné potíže se snaží vyřešit také Sony a zpřístupnit tak uživatelům svůj internetový obchod PlayStation Store a online služby v rámci PlayStation Network.

K odpovědnosti se přihlásila hackerská skupiny s názvem Lizard Squad, která podle zpravodajského serveru BBC tvrdí, že potíže v obou případech způsobila. Microsoft a Sony se k tomuto tvrzení nevyjádřily.

On-line obchod PlayStation Store už letos v prosinci problémy s přístupem měl. Terčem hackerského útoku se nedávno staly také počítačové systémy filmového studia Sony Pictures Entertainment, po kterých byly na internetu zveřejněny soukromé údaje.

Autor: ČTK, vav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.