Pět TOP destinací, kam golfisté odlétají na zimu | E15.cz

Pět TOP destinací, kam golfisté odlétají na zimu

Mauricius - Le Touessrok Golf Course
Mauricius - Le Touessrok Golf Course
• 
ZDROJ: Exclusive Tours

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pro ty vášnivé golfisty, kteří ani přes zimu nechtějí zůstat bez svého oblíbeného sportu vytipovala cestovní společnost Exclusive Tours Top 5 golfových destinací pro nastávající zimní sezónu. Ať už se vyznavači golfu chystají za svým sportem s přáteli, manželkou či celou rodinou, tyto tipy jim mají pomoci s výběrem nejen vhodné destinace, ale i greenu.

Mauricius

V tropickém ráji ostrova Mauricius se nachází jedno z nejhezčích golfových hřišť, které je součástí resortu Paradis Hotel & Golf Club. Hřiště s 18 jamkami a parem 72 odděluje modrou lagunu od hory Le Morne a je vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené hráče. Prostředí je totiž přirozeně uzavřené, což zabraňuje zvýšenému proudění větru. Hřiště je technicky poměrně nenáročné, obtížnost představují pouze bunkery a těžko čitelné fairwaye.

Mauricius - Le Touessrok Golf Course Autor: Exclusive Tours
Mauricius - Le Touessrok Golf Course

Pro méně zkušené golfisty je pak určeno hřiště The Links Golf Club, které zaujme svým umístěním. Polovina z 18 jamek totiž prochází starou jelení oborou. Naopak náročnější, ale stále vhodné pro rekreační golfisty, je ostrovní 18jamkové hřiště s parem 72, Le Touessrok. Rozkládá se na jednom z ostrůvků a pro velké množství kamenitých překážek a komplikovaný přístup na green patří mezi jedno z nejnáročnějších v dané destinaci. Návštěvníci těchto hřišť se mohou ubytovat v nedalekém luxusním resortu LUX* Belle Mare, vhodném i pro rodiny s dětmi.

Dubaj

Dubaj, s ohledem na příjemné teploty a místní specifika, je ideální golfovou destinací pro zimní sezónu. Golfové hřiště Majlis bylo otevřeno již v roce 1988 a je nejstarším na Středním východě. Měří přibližně 6,7 km, disponuje 18 jamkami a parem 72 a je vhodné pro golfisty všech úrovní.

Dubai - Emirates Golf Club Faldo Course Autor: Exclusive Tours
Dubai - Emirates Golf Club Faldo Course

V těsné blízkosti se pak nachází hřiště Montgomerie Dubaj se slavnou 13. jamkou, jejíž plocha má tvar Spojených arabských emirátů, a největším greenem na světě, o rozloze až 5400 m2, což je asi 9 běžných greenů. V blízkosti 10 minut od obou hřišť se rozkládá luxusní resort One&Only Royal Mirage rozdělený do tří částí, nabízejících různé typy ubytování, a resort One&Only The Palm, který je situován na umělém poloostrově Palm Jumeirah.

Thajsko

Thajsko - Blue Canyon Golf Course Autor: Exclusive Tours
Thajsko - Blue Canyon Golf Course

Hřiště mimo jiné nabízí možnost tréninku pod vedením certifikovaných učitelů pro všechny úrovně, od úplných začátečníků až po profesionály. Pro hráče vyhledávající klidné ubytování jsou na ostrově vhodné luxusní vily spadající pod řetězec Anantara. Pro páry je pak ideální hotel Banyan Tree Phuket nabízející jak romantická zákoutí, tak aktivní vyžití.

Barbados

Na nejvýchodnějším ostrově Karibiku se v blízkosti luxusního resortu Sandy Lane nacházejí hned dvě 18jamková hřiště: Country Club a Green Monkey. Golfové vozíky obou hřišť jsou vybaveny GPS systémem, který ukazuje jak lokaci, tak i relativní vzdálenost od greenů a možných překážek.

Barbados - Green_Monkey Golf Course Autor: Exclusive Tours
Barbados - Green_Monkey Golf Course

Systém také poskytuje tipy, jak nejlépe zahrát jamku. Nejmenším hřištěm v blízkosti resortu je slavná devítka The Old Nine s parem 36. Součástí resortu je luxusní ubytování v různých typech pokojů vhodných jak pro rodiny s dětmi, tak pro klienty vyhledávající relaxaci a sportovní zážitky.

Portugalsko

Portugalsko patří díky dostupnosti, zázemí a příznivému klimatu, které umožňuje hru po celý rok, mezi oblíbené destinace evropských golfistů. Nejnavštěvovanější golfovou oblastí je Algarve, které nabízí až 42 možných rozložení hry na 9 a 18 jamkách v 35 golfových klubech.

Portugalsko - Algarve Autor: Exclusive Tours
Portugalsko - Algarve

Právě v centru Algarve se nachází resort Tivoli Victoria, jenž kromě nespočtu možností golfového vyžití – až 10 hřišť ve vzdálenosti do 30 min – nabízí i hotelové pokoje s panoramatickým výhledem na green. Jedním z nich je golfové hřiště Oceanico Victoria. To je díky svému rovnému terénu vhodné pro golfisty všech handicapů.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.