Pivní skaut: Prachatický pivovar nabízí útulnou oázu v historickém srdci města | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Pivní skaut: Prachatický pivovar nabízí útulnou oázu v historickém srdci města

Vít Schramc

Historie vaření piva v jihočeských Prachaticích sahá až do raného středověku. Do pivních tradic tam jako na mnoha dalších místech bolestivě zasáhl komunismus, nicméně od roku 2015 se přímo v srdci města opět rozhořel symbolický oheň pod kotlem. Prachatice se tak řadí k mnoha dalším českým městům, kde si můžete dopřát místní řemeslné pivo.

Do Pivoraru Prachatice jsme zamířili v době, kdy na Česko bolestně dolehla opatření spojená s koronavirem. I sládek Michael Neuwirth měl plný sklep piva, o němž nevěděl, zda ho nakonec nebude muset vylít do kanálu. Nálada na útulné pětihektolitrové varně byla i přesto optimistická.

Michael má za sebou působení v nedalekém Vimperku a Pivnímu skautovi se mimo jiné svěřil, že jeho láskou jsou spodně kvašená piva. Zejména speciálu 15° jsme se věnovali ve zvláštním degustačním okénku.

Vedle kvalitního piva nabízí pivovar, který před několika lety startoval v nedalekém Kratušíně jako garážový projekt, krásný interiér a prostředí historického centra Prachatic.

Pivo si můžete dopřát jak v moderní restauraci, tak ve středověkém vnitrobloku. Dobrou zprávou je, že na rozdíl od Pivního skauta už nemusíte jen nejistě zkoušet kliku – pivovary otevřely a pivo opět teče proudem. A Prachatice jsou dobrou destinací nejen pro  pivní výlet.  

Banální gastrokoncept zabral. Česká hranolkárna nepřestává expandovat do dalších měst
Tak trochu jiný fastfood. Ve futuristickém kurníku na Žižkově servírují místo masa vejce

Autor: Vít Schramc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!