Plochodrážníci pojedou o tituly | e15.cz

Plochodrážníci pojedou o tituly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na ploché dráze v Liberci pojedou mladí jezdci o mistrovské tituly. Předvede se i vicemistryně světa Michaela Krupičková.

Na liberecké ploché dráze za pár dní zaburácejí motory. Na okruh vyjedou v sobotu 9. července soutěžící do dvou závodů. Dospělé čeká klání první ligy, děti otevřené mistrovství.
„Závod první ligy je kvalifikací na finále mistrovství České republiky, a dorazit by tedy měli naši nejlepší jezdci,“ říká za pořadatele Věroslav Kollert. Na dráhu vyjedou závodníci ve čtyři hodiny odpoledne.
Hned po nich přijde na řadu mistrovství České republiky do 125 kubických centimetrů, vypsané pro děti od deseti do šestnácti let.
Na dráze se objeví i nejlepší liberecká závodnice Michaela Krupičková, aktuálně vicemistryně světa.
„Máme pro návštěvníky, kteří přijdou včas před závodem, malý dárek. Můžou se s Míšou vyfotografovat,“ láká zájemce Kollert.
Krupičková si dojela pro titul vicemistryně na mistrovství světa ve Francii na dlouhé dráze. Závod odjela na továrním speciálu SHUPA 125 ccm, který je upravený na metylalkohol. Se stejným strojem letos zaznamenala i jiný úspěch, kdy obsadila páté místo na evropském šampionátu na trávě.
Třináctiletá Michaela, rodačka z Jablonce nad Nisou, si poprvé sedla na motorku jako sedmiletá. Nešlo však o plochodrážní stroj.
Nejdřív jezdila motokros. Pak dostala příležitost se svézt na oválu a už na něm zůstala. Jejími plochodrážními vzory jsou závodníci Jason Crump, Luboš Tomíček či bratři Drymlovi.
„Ani jednoho z nich by ale nevyměnila za svého otce. Táta mi koupil moji první motorku a na závodech mi pomáhá jako mechanik dodnes. Navíc je mým jediným sponzorem,“ vysvětlila před časem mladá plochodrážnice.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery