Policie prohledala madridské kanceláře Google, kvůli daním | E15.cz

Policie prohledala madridské kanceláře Google, kvůli daním

Google pod lupou
Google pod lupou
• 
ZDROJ: archiv

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Španělské úřady v rámci daňového vyšetřování provedly razii v madridských kancelářích americké internetové společnosti Google. Soud v Madridu uvedl, že vstup inspektorů do kanceláří povolil na základě žádosti daňového úřadu. Mluvčí Googlu podle agentury Reuters řekla, že firma ve Španělsku postupuje v souladu s tamními zákony, stejně jako ve všech ostatních zemích, kde působí. Dodala, že Google s úřady spolupracuje, aby vyjasnil všechny otázky.

Koncem května francouzská policie v rámci vyšetřování daňových podvodů a praní špinavých peněz provedla razii v kancelářích Googlu v Paříži. Zdroj z ministerstva financí v únoru řekl, že Francie po Googlu žádá doplatit na daních 1,6 miliardy eur (43,3 miliardy korun).

Google má kvůli daním potíže i v dalších evropských zemích. V lednu se například dohodl s britskou vládou, že doplatí na daních 130 milionů liber (4,2 miliardy korun). Předcházela tomu kontrola účetnictví, kterou v Googlu provedly britské daňové úřady.

Francie, Británie i další státy si už delší dobu stěžují na daňové praktiky velkých internetových firem, zejména pak na to, že tyto podniky přesouvají zisky do zemí s nižší daňovou zátěží.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video