Prestižní soutěž "Nejlepší z realit - Best of Realty" zná své vítěze | E15.cz

Prestižní soutěž "Nejlepší z realit - Best of Realty" zná své vítěze

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na slavnostním galavečeru byly v kongresovém sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 13. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN).

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem 13 soutěžících) porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí. Z nových administrativních center si vítězství odnáší Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se nachází.

V kategorii hotelů získal titul hotel MIURA v Čeladné, a to za originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru. Zvláštní cenu poroty letos získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích. Jury ocenila komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Ing. arch. Zdeněk Lukeš – architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný odborný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena ARTN mu byla udělena za angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti.

Cena čtenářů mediálních partnerů patří Rezidenci Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla porotou nominována i na Zvláštní cenu poroty. Předseda odborné jury Kamil Kosman k letošnímu ročníku uvedl: „I když jsme všichni doufali, že letos budeme z nejhlubší poválečné krize venku a realitní trh zaznamená viditelný růst, opak je pravdou. Ve třináctém ročníku soutěže tak mohly být hodnoceny pouze tři základní kategorie: Nová administrativní centra, Rezidenční projekty a Hotelové projekty. Z důvodu nedostatečného počtu přihlášených nemohly být hodnoceny rekonstruované kanceláře ani nákupní centra, na druhé straně nejpočetnější kategorií byly opět rezidenční projekty. Těm nadále vládne hlavní město, další kategorie však už skýtají jiný obrázek: většinové zastoupení Brna a moravských regionů je mimořádně potěšující. A tak se o čtyři hlavní ceny soutěže - počítaje v to i Zvláštní cenu poroty - letos napůl podělily Praha s Moravou, což je harmonie jinak nevídaná.“ S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 14. ročník. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2011 a létem 2012.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2011“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2010, a to v kategoriích Nová administrativní centra, Rezidenční projekty, Hotely, Obchodní centra a Rekonstruované kanceláře; vzhledem ke stagnaci trhu obchodních center a rekonstruovaných kancelářských budov nebyly tyto dvě kategorie letos hodnoceny. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici.

Kompletní přehled projektů oceněných ve 13. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty

1. místo Rezidence Švédská, Praha 5, SATPO Development
2. místo Barevné Letňany, Praha 9, Trigema prostřednictvím dceřiné společnosti Bytové domy Letňany
3. místo Azalea Projekt, KRR Development, Praha 9

Nová administrativní centra

1. místo Main Point Karlin, Praha 8, PSJ INVEST
2. místo Spielberk Office Centre, Brno, CTP
3. místo Lyra Office Building, Praha 5, Erste Group Immorent ČR

Hotely

1. místo Hotel MIURA, Čeladná, UNISTAV
2. místo Wellness hotel Horal, Velké Karlovice, Danuše Hradilová – HP Tronic 3. místo Alexandria Spa & wellness hotel, Luhačovice, Lázně Luhačovice

Zvláštní cena poroty

Zóna Kampus v Brně-Bohunicích
Developer: Masarykova univerzita, CD XXII, AIG Lincoln

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence

Ing. arch. Zdeněk Lukeš

Cena čtenářů mediálních partnerů

Rezidence Korunní z kategorie Rezidenční projekty, Praha 10 (nominován i v kategorii Zvláštní cena poroty) Developer: Sekyra Group

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video