Prohlédněte si návrh obří plovoucí věznice s papírovými celami | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Prohlédněte si návrh obří plovoucí věznice s papírovými celami

Jiří Černý - VTM.cz

Viděli jste film Plán útěku, ve kterém se Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger pokoušejí uprchnout z věznice umístěné v podpalubí lodi? Axel de Stampa, Sylvain Macaux a Guillaume Devaux z Ecole d’Architecture de Paris-Belleville nejspíš ano, protože jednu takovou obří plovoucí věznici navrhli. Jmenuje se Panama Papers Jail a vypadá opravdu impozantně.

Dotyčná loď by disponovala papírovými celami pro neuvěřitelných 3 300 vězňů. Cely - z nichž každá by měřila 9 metrů čtverečních - mají dle představ výše jmenovaných architektů tvořit dvě „plachty“ o délce 350 metrů a výšce 100 metrů.

Volocopter 2X: sportovní elektrická koptéra pro dva lidi jde do výroby, bude umět fungovat i jako bezpilotní „taxi“

Jak některé z vás možná už napadlo, v Panama Papers Jail by měli být vězněni lidé, jejichž jména figurují v tzv. Panamských dokumentech. Ty v roce 2015 unikly společnosti Mossack Fonseca, která se specializuje na zakládání a správu offshorových společností. Veřejnost se díky tomu dozvěděla, kdo všechno se rozhodl přesunout své podnikání do různých daňových rájů.

Boeing 737 poprvé vyletěl před 50 lety. Připomeňte si tento legendární letoun

„Panama Papers Jail je vězení vytvořené z papírových cel. Je postavené na nákladní lodi nacházející se v mezinárodních vodách u Ciudad de Panamá. Jeho design je založen na dvou kolosálních vězeňských 'plachtách' – jedné pro muže a druhé pro ženy,“ uvedli duchovní otcové tohoto projektu.

Létající kombinéza ve stylu Iron Mana má několik tryskových motorů

Samozřejmě nechybí ani administrativní centrum, jídelna a další důležité prostory. Snahou bylo, aby Panama Papers Jail byla autonomní. Horní paluba je proto „zemědělská“. Na plavidle nicméně naleznete třeba i sportovní hřiště nebo tělocvičnu.

Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn
Česká firma je o krok blíž výrobě dronů v Rusku
Na trať Posázavského pacifiku se vrátí lokomotiva Bardotka
Nový airbus dorazil k prvnímu zákazníkovi, pozmění dosavadní fungování letecké dopravy

Autor: Jiří Černý - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!