Rakouská důchodkyně od rány donutila bankovního lupiče k útěku | e15.cz

Rakouská důchodkyně od rány donutila bankovního lupiče k útěku

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Neohrožená 82letá důchodkyně vypudila z rakouské banky ozbrojeného lupiče. Strhla mu z hlavy masku, sebrala kořist a vyhnala pryč. Příběh jako vystřižený z kriminální komedie se odehrál v pondělí v malé dolnorakouské obci Sankt Egyden am Steinfeld jižně od Vídně. Podle policie muž ale byl skutečně nebezpečný.

„Ta scénka byla zralá na kabaret,“ řekl dnes agentuře DPA mluvčí místní policie. Rázná stařenka se podle něj vlastně nezachovala správně. „Ten chlap byl všechno, jenom ne neškodný,“ řekl mluvčí.

Žena rakouskému deníku Österreich řekla, že strach nemívá. „A už vůbec ne z mužů,“ ujistila. Až dodatečně se dověděla, že několikrát trestaný recidivista měl jen plynovou pistoli.

Média, policie i hrdinka samotná líčí sled událostí následovně: Klientka Hertha W. právě stála u přepážky, aby zaplatila životní pojištění, když se do banky vřítil maskovaný muž, který s pistolí v ruce žádal peníze.

„Říkala jsem si, že to snad není možné. Pak jsem se k němu zezadu připlížila a prostě mu strhla masku,“ řekla hrdinka deníku Kurier. Když ji pachatel okřikl a znovu si nasadil masku, nenechala se Hertha W. zastrašit. Podruhé strženou masku hodila za přepážky, aby si ji muž nemohl znovu rychle nasadit.

Tašku s penězi, kterou lupiči vydala bankovní úřednice, babička neřádovi vytrhla z ruky a prohlásila: „Peníze patří bance.“ Rezignovaný zločinec se dal na útěk. O něco později zločince dopadla policie.

S pohoršením se nejdřív stařenka vyjádřila o ostatních mužích v bance, protože podle ní nikdo nehnul prstem. „Možná se ale příliš často dívám na kriminálky v televizi,“ připustila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video